Αποστολέας Θέμα: H Ψυχασθένεια των Βαμπίρ  (Αναγνώστηκε 44763 φορές)

Rose

  • Administrator
  • *****
  • Μηνύματα: 6.609
  • Karma: 7
  • Στο όνομα της Μητέρας Φύσης!
    • Προφίλ
    • E-mail
Απ: H Ψυχασθένεια των Βαμπίρ
« Απάντηση #15 στις: Απριλίου 08, 2010, 13:29:06 »
Η ΕΣΧΑΤΗ ΜΟΡΦΗ ΕΞΑΘΛΙΩΣΗΣ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΝ ΑΞΙΩΝ

IX. Ο Κυνηγός των Ανθρώπων
[…]
Το Βαμπίρ είναι κυνηγός των ανθρώπων και κανένας άνθρωπος, άνδρας ή γυναίκα, δεν έχει επιτύχει τη Βαμπιρική Κατάσταση διατηρώντας την ανθρώπινη ταυτότητα και την ανθρώπινη ηθική. Αυτά πρέπει να απορριφθούν άσπλαχνα χωρίς να κοιτάμε πίσω! Είναι είτε πρόβατο είτε λύκος. Είναι ποντίκι ή φίδι. Το Βαμπίρ πρέπει να επιλέξει, και θα επιλέξει, η αποτυχία να επιλέξει συνειδητά είναι μια επιλογή επίσης.
[…]
Η δολοφονία ή βλάβη οποιουδήποτε ανθρώπου ή άλλου ζώου θα οδηγήσει στην άμεση και μόνιμη αποβολή από το Ναό.
[…]
Αναμένουμε να γίνετε αρκετά σοφοί και δυνατοί ώστε να αποφεύγετε τις περιττές φιλονικίες με τους ανθρώπους και να πάρετε τη ζωτική τους ενέργεια με ένα συγκεκαλυμμένο και προσεκτικό τρόπο.
[…]
Εάν δεν τηρείται αυτές τις προσδοκίες δεν θα σας τιμωρήσουμε ούτε θα σας κρίνουμε. Θα αναποδογυρίσουμε μόνο το Το Κύπελλο της Αθάνατης Ζωής και θα επιτρέψουμε το τέλος της ζωής σας να επιταχύνει τη θνητή σας λήθη.
[…]
 Η ίδρυση για την επίτευξη της Βαμπιρικής κατάστασης αρχίζει με την αποδοχή του μυαλού ενός κυνηγού. Αρχίστε τώρα, σήμερα, αυτή τη στιγμή να διώχνετε τις συνήθειες της σκέψης ενός θήραμα, ενός αυτό-υποτιμώμενου θύματος του πραγματικού κόσμού. Αντικαταστήστε αυτές τις σκέψεις και συνήθειες με την αριστοκρατία ενός συνειδητού αρπακτικού ζώου. 
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

Rose

  • Administrator
  • *****
  • Μηνύματα: 6.609
  • Karma: 7
  • Στο όνομα της Μητέρας Φύσης!
    • Προφίλ
    • E-mail
Απ: H Ψυχασθένεια των Βαμπίρ
« Απάντηση #16 στις: Απριλίου 08, 2010, 13:36:49 »
Η ΕΣΧΑΤΗ ΜΟΡΦΗ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗΣ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΘΥΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗΣ
[...]
“Σας καλώ, τους μόνους πραγματικούς θεούς, και σας προσφέρω την ζωτική μου ουσία! Ελάτε Τραφείτε από μένα!  Σας καλώ τώρα!”
[...]
“Παραμερίστε τις αμφιβολίες σας γιατί είμαι ειλικρινής! Προσφέρω σε Σας τη ζωή μου! Λάβετε! Φάγετε! Πιείτε από μένα! Γιατί είμαι δικός Σας να με χρησιμοποιήσετε όπως Επιθυμείτε. Σας καλώ τώρα!”

Ευχόμαστε με την παραπάνω ανάλυση στον Κόσμο των Βαμπίρ, να προβληματιστούν οι συνάδελφοί τους χριστιανοί, διότι χριστιανισμός και βαμπιρισμός είναι συνώνυμα...
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 08, 2010, 15:58:49 από Rose »
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

Rose

  • Administrator
  • *****
  • Μηνύματα: 6.609
  • Karma: 7
  • Στο όνομα της Μητέρας Φύσης!
    • Προφίλ
    • E-mail
Απ: H Ψυχασθένεια των Βαμπίρ
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 08, 2010, 15:21:10 »
Is It Real?: Vampires: Is It Real?
http://www.youtube.com/watch?v=539xWgHhatM

Real Vampires & The Vampire Subculture - FOX 8 News
http://www.youtube.com/watch?v=knKCKvJ-icE

Tyra Investigates The Vampire Culture. Part 1
http://www.youtube.com/watch?v=qKjSnmJd2Q8&feature=related

Tyra Investigates The Vampire Culture. Part 3
http://www.youtube.com/watch?v=teZLIbCxNbU&feature=related

Tyra Investigates The Vampire Culture. Part 4
http://www.youtube.com/watch?v=mV4Q87-sDTU&feature=related

Tyra Investigates The Vampire Culture. Part 5
http://www.youtube.com/watch?v=o8BakD5_DQI&feature=related
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 08, 2010, 16:11:01 από Rose »
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

Rose

  • Administrator
  • *****
  • Μηνύματα: 6.609
  • Karma: 7
  • Στο όνομα της Μητέρας Φύσης!
    • Προφίλ
    • E-mail
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

Rose

  • Administrator
  • *****
  • Μηνύματα: 6.609
  • Karma: 7
  • Στο όνομα της Μητέρας Φύσης!
    • Προφίλ
    • E-mail
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

Rose

  • Administrator
  • *****
  • Μηνύματα: 6.609
  • Karma: 7
  • Στο όνομα της Μητέρας Φύσης!
    • Προφίλ
    • E-mail
Απ: H Ψυχασθένεια των Βαμπίρ
« Απάντηση #20 στις: Αυγούστου 29, 2010, 01:33:42 »
Πριν κάποιο διάστημα, άρχισα να ερευνώ την Εκκλησία του Σατανά, και τον κόσμο των Βαμπίρ, διότι μέλος του φόρουμ της ΑΜΡΑ, δήλωσε πως ασχολείται με αυτές τις οργανώσεις, και έτσι δόθηκε η ευκαιρία, να ψάξουμε αυτούς τους ψυχασθενικούς χώρους, καθώς και να ερευνήσουμε τι είδους άτομα ασχολούνται με αυτές τις ψυχικές διαστροφές.

Αυτό που ανακάλυψα είναι πως ειδικά, όσοι προσπαθούν να γίνουν ΒΑΜΠΙΡ, είναι άκρως επικίνδυνα και εγκληματικά άτομα, μετά την επικοινωνία μέσω εμαιλ, με κάποιον που προσπάθησε με όλη του την ψυχή να γίνει ΑΘΑΝΑΤΟ ΒΑΜΠΙΡ, και να εκμεταλλεύεται οικονομικά και ψυχικά τους γύρω του.

Δυστυχώς αυτές οι ψυχωσικές θρησκειολογίες, γίνονται πόλοι έλξης κυρίως εγκληματικών στοιχείων και αυξάνουν την προδιάθεσή τους για το έγκλημα.

Μέσα από σκοτεινές και κτηνώδεις «μαύρες» τελετουργίες, προσπαθούν να ανακτήσουν την ψυχική τους δύναμη, πίνοντας το ψυχικό αίμα του άλλου.

Δυστυχώς έκανα το λάθος να ασχοληθώ ως ψυχολογική συμπαράσταση σε ένα τέτοιο κτήνος, χωρίς να γνωρίζω που έμπλεκα, το οποίο ακόμα με στοιχειώνει εδώ και μήνες, προσπαθώντας να καταστρέψει την ψυχική μου υγεία, την οικογενειακή μου γαλήνη, και το έργο μας, με συνεχόμενες προσωπικές και δημόσιες συκοφαντικές επιθέσεις, εξυβρίσεις και εκβιασμούς, καθημερινά, και επί μήνες.

Αυτό το γεγονός, μου απέδειξε πως και τα βαμπίρια και οι σατανάδες, δεν είναι απλά ένα νεοεποχήτικο χαζό χόμπι αντίδρασης στην απάτη της εποχής, αλλά είναι στάση ζωής στο έγκλημα και στην εκμετάλλευση.

Ειλικρινά αυτοί οι κυριολεκτικά δαιμονισμένοι δεν έχουν σωτηρία ψυχής, διότι δεν πρόκειται για ψυχασθένεια, ή αδυναμία ψυχής που θεραπεύεται, αλλά για προσωπική επιλογή να είναι ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ και ΚΤΗΝΗ.

Οι Μαύροι Μάγοι, όπως ευθαρσώς δηλώνουν, δεν έχουν θέση στην ΑΜΡΑ, και όταν εντοπίζονται αυτόματα θα διαγράφονται, διότι το χόμπι του καθενός, δηλώνει την ψυχική του ταυτότητα.
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

Rose

  • Administrator
  • *****
  • Μηνύματα: 6.609
  • Karma: 7
  • Στο όνομα της Μητέρας Φύσης!
    • Προφίλ
    • E-mail
Απ: H Ψυχασθένεια των Βαμπίρ
« Απάντηση #21 στις: Αυγούστου 29, 2010, 13:18:24 »
Το συγκεκριμένο άτομο, προσπάθησε επί μήνες να με προσηλυτίσει στην θρησκειολογία του Σατανισμού και των Βαμπίρ, δίνοντας μου πληροφορίες από οργανώσεις που υποσχόταν την ΑΘΑΝΑΣΙΑ.  Μάλιστα δημιουργούσε ιστοσελίδες και ιστολόγια να βρει και άλλους οπαδούς να γίνουν ΒΑΜΠΙΡ, να μαζέψουν 100,000 ευρώ ο καθένας, και να παγώσουν το σώμα τους, όπως οι μούμιες της Αιγύπτου, διατηρώντας την Αθανασία τους στο αστρικό.

Επίσης η Ιδεολογία τους είναι ακριβώς αντίθετη με τις ανθρωπιστικές αρχές και αξίες, και αυτό που θέλουν είναι πέρα από την Αθανασία, στην ύλη και στο αστρικό, την ΔΥΝΑΜΗ και Γνώση, να εκμεταλλεύονται όλα τα ανθρώπινα όντα, είτε οικονομικά είτε πνευματικά.

Ειλικρινά, δεν γνώριζα πως κάποιος ευθαρσώς θα πρέσβευε μία τέτοια στάση ζωής, και πραγματικά ήταν μία πολύ μεγάλη έκπληξη για μένα.  Μέσα από την έρευνα μου, προσπαθώντας ειλικρινά στην αρχή να βοηθήσω το συγκεκριμένο άτομο ψυχολογικά, μη γνωρίζοντας την διάσταση όλου του θέματος, ανακάλυψα πως από πίσω κρυβόταν μία βαθιά θρησκευόμενη χριστιανική οικογένεια.

Χωρίς να θέλω να παρουσιάσω προσωπικά στοιχεία, δυστυχώς, συνάντησα την ίδια Μαύρη θρησκειολογία που ξεκίνησε από τον Ακενατόν της Αιγύπτου, και ήταν ο πρόδρομος του Ιουδαϊσμού, του Χριστιανισμού και του Μουσουλμανισμού.

Με άλλα λόγια ο Βαμπιρισμός, ο Σατανισμός, και όλα τα παραπάνω παράγωγα της Μαύρης Αιγυπτιολατρείας, όπου ο θάνατος λατρευόταν παραπάνω από την ίδια την ζωή, είναι συγγενικές θρησκειολογίες με τις 3 Αβραμικές θρησκείες, που σκόρπισαν θάνατο, και εγκληματικά πάθη σε όλη την γνωστή ιστορία της Ανθρωπότητας.

Η Βάση παραμένει ίδια, η Ιδιοτελής Δύναμη της Μαύρης Μαγείας που εξασκήθηκε στην Αίγυπτο πριν χιλιάδες χρόνια, αλλάζει πρόσωπα και ονόματα και αναβιώνει ακόμα και στις μέρες μας, κάτω από διαφορετικές εκφράσεις και μόδες.

Επειδή στον σημερινό, τουλάχιστον Δυτικό κόσμο, υπάρχει η ελευθερία έκφρασης, και προστατεύονται οι μειονότητες, πολλές από αυτές τις σκοτεινές οργανώσεις, ελεύθερες πλέον, διαφημίζονται και καλούν μέλη να συμμετέχουν.

Το ηθικό και νομικό όμως θέμα είναι πως αυτές οι οργανώσεις γίνονται εστίες εγκληματιών, και πραγματικά χρειάζεται να εξετάζονται οι αρχές και οι αξίες τους, αν δηλαδή τελικά δρουν καταστροφικά, εναντίον του Κοινωνικού Συνόλου.

Η Πνευματική Ελευθερία, δεν πρέπει να γίνεται αναρχία και ασυδοσία, δεν πρέπει να καταλήγουμε σε μία Κοινωνία χωρίς Ανθρωπιστικές αξίες, και Ιδανικά.

Και έτσι δημιουργείται το παρακάτω Φιλοσοφικό Ερώτημα.

Αν υπάρχουν οργανώσεις που ενθαρρύνουν τα μέλη τους να γίνουν ΚΤΗΝΗ και ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ, θεωρείτε πως η Νομοθεσία της Ελευθερίας της έκφρασης πρέπει να τους προστατεύει?
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 29, 2010, 13:39:59 από Rose »
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

Rose

  • Administrator
  • *****
  • Μηνύματα: 6.609
  • Karma: 7
  • Στο όνομα της Μητέρας Φύσης!
    • Προφίλ
    • E-mail
Απ: H Ψυχασθένεια των Βαμπίρ
« Απάντηση #22 στις: Αυγούστου 29, 2010, 13:36:12 »
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

προμηθέας

  • ΑΜΡΑ - Μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 110
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: H Ψυχασθένεια των Βαμπίρ
« Απάντηση #23 στις: Αυγούστου 24, 2011, 17:56:54 »
Ο άνθρωπος είναι αρπακτικό και αυτό δεν είναι κακό.
Κακό είναι να μεταλλάσσεται σε τέρας.
Εάν δεχτούμε την ενεργειακή θεραπεία,δεχόμαστε και την αντίστροφη ροή,την απορρόφηση.
Νομίζω πως όλοι μας λίγο η πολύ έχουμε βιώσει παρόμοιες καταστάσεις σε χώρους που οι "εκπομπές" είναι υψηλές.
Δεν είναι του επιπέδου της γνώσης μου να ξέρω αν η απορρόφηση μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν θεραπεία.
Γνωρίζω όμως ότι δεν χρειάζεται να είσαι μέγας μύστης για να αναπτύξεις τέτοιες τεχνικές,μπορώ να τις παρομοιάσω με ένα όπλο σε λάθος χέρια.
Σίγουρα η οργάνωση αυτή είναι εγκληματική και δημιουργεί τέρατα και ψυχασθενείς.
Αποσκοπεί στο κέρδος και ίσως...
Αν δεχτώ την ύπαρξη των "απέθαντων θεών" τους,τότε ξεκάθαρα συμπεραίνω ότι πρόκειται για αποτρόπαια όντα, άξια λύπης.
Άνθρωποι που πέθαναν,φοβισμένες υπάρξεις που αρνούνται να προχωρήσουν ,κατορθώνοντας να διατηρήσουν το αστρικό τους με απομύζηση,μόνο αηδία μου φέρνουν.Όσο για τους οπαδούς τους μάλλον ισχύει το εξής ρητό "πήγαν για μαλλί και βγήκαν κουρεμένοι".

Έρρωσθε και ευδαιμονείτε!

ΔΙΟς ΑΕΤΟς

  • Μηνύματα: 324
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: H Ψυχασθένεια των Βαμπίρ
« Απάντηση #24 στις: Αυγούστου 24, 2011, 23:32:05 »
Δυστυχώς έκανα το λάθος να ασχοληθώ ως ψυχολογική συμπαράσταση σε ένα τέτοιο κτήνος, χωρίς να γνωρίζω που έμπλεκα, το οποίο ακόμα με στοιχειώνει εδώ και μήνες, προσπαθώντας να καταστρέψει την ψυχική μου υγεία, την οικογενειακή μου γαλήνη, και το έργο μας, με συνεχόμενες προσωπικές και δημόσιες συκοφαντικές επιθέσεις, εξυβρίσεις και εκβιασμούς, καθημερινά, και επί μήνες.

Αδερφή Roze ..... :D πόσο δίκιο είχαν οι παλιοί που απλοικά έλεγαν.....''όποιος μπλέκετε με τα πίτουρα τον τρών οι κότες''.......!!! Τα πλάσματα αυτά είναι επικύνδηνα λόγω τεράστειας και ανεξέλενκτης ψυχασθένειας.Οπότε...καλύτερα να μένει κανείς μακρυά τους,εκτός κι αν είναι ψυχίατρος  ;D ;D ;D Οπως και να'χει είναι ηλίου φαεινότερον πως μιλάμε για τελείως διαταραγμένες προσωπικότητες!!!! :o
Ο ισχυρός ας επικρατήσει...

Rose

  • Administrator
  • *****
  • Μηνύματα: 6.609
  • Karma: 7
  • Στο όνομα της Μητέρας Φύσης!
    • Προφίλ
    • E-mail
Απ: H Ψυχασθένεια των Βαμπίρ
« Απάντηση #25 στις: Αυγούστου 25, 2011, 00:52:09 »
Αδερφή Roze ..... :D πόσο δίκιο είχαν οι παλιοί που απλοικά έλεγαν.....''όποιος μπλέκετε με τα πίτουρα τον τρών οι κότες''.......!!! Τα πλάσματα αυτά είναι επικύνδηνα λόγω τεράστειας και ανεξέλενκτης ψυχασθένειας.Οπότε...καλύτερα να μένει κανείς μακρυά τους,εκτός κι αν είναι ψυχίατρος  ;D ;D ;D Οπως και να'χει είναι ηλίου φαεινότερον πως μιλάμε για τελείως διαταραγμένες προσωπικότητες!!!! :o

Αδελφή μου,

όλες αυτές οι εμπειρίες είναι πολύτιμες, έτσι ώστε να κατανοήσουμε τη διάσταση, είτε της ψυχασθένειας, είτε της εγκληματικότητας, οι οποίες μετά από ένα σημείο και μετά, ταυτίζονται.  Η αλήθεια είναι πως το συγκεκριμένο άτομο, θεωρεί αιτίες, για την ψυχική του οδύνη, τις ενέσεις που του χορήγησε ένας ψυχίατρος, την ενασχόλησή του με τον σατανισμό, καθώς επίσης και τους γονείς του.

Αν και έχω ταλαιπωρηθεί πάρα πολύ, από τις συνεχόμενες ψυχικές επιθέσεις που δέχομαι, κατά διαστήματα, τα δεκάδες καθημερινά emails, τις δημόσιες συκοφαντίες, τις συμπληρωματικές μηνύσεις στη Δίωξη Ηλεκτρονικού εγκλήματος, παρόλα αυτά, είμαι ευγνώμων, διότι κατανόησα, την σκοτεινή διάσταση, του ανθρώπινου ψυχισμού και πως ο άνθρωπος δεν αλλάζει, με τίποτα, αν δεν έρθει η στιγμή να αλλάξει, από μόνος του, και έτσι θεωρώ πλέον την Ατομική Ψυχολογία, (την ψυχανάλυση ανάμεσα σε ένα "ψυχολόγο" και έναν πελάτη  ;D) παντελώς άχρηστη.

Αν θέλουμε απλά κάποιος να μας ακούσει, (όχι για να αλλάξουμε) αλλά για να μιλήσουμε κάπου, καλύτερα να μιλήσουμε σε κάποιον φίλο, ή φίλη μας, και ειδικά, όχι σε ψυχολόγο, ή ακόμα ψυχίατρο, (εκτός σπανίων περιπτώσεων), διότι κάθε επαφή μαζί τους, βλάπτει σοβαρά την υγεία μας.

Ο αγαπητός μας Βαμπίρ λοιπόν, είναι ακόμα ένα θύμα της σύγχρονης ψυχιατρικής, της χριστιανικής τρομολαγνείας, και της κατεστραμμένης οικογένειας - κοινωνίας, με αποτέλεσμα όλες οι αξίες, οι θεσμοί και τα ιδανικά, να αντιστραφούν απολύτως, όπως και οι αντεστραμμένες πεντάλφες τους.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 25, 2011, 16:03:15 από Rose »
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

Rose

  • Administrator
  • *****
  • Μηνύματα: 6.609
  • Karma: 7
  • Στο όνομα της Μητέρας Φύσης!
    • Προφίλ
    • E-mail
Απ: H Ψυχασθένεια των Βαμπίρ
« Απάντηση #26 στις: Αυγούστου 25, 2011, 02:20:14 »
Ο άνθρωπος είναι αρπακτικό και αυτό δεν είναι κακό.
Κακό είναι να μεταλλάσσεται σε τέρας.

Δυστυχώς αδελφέ μου, όλοι μας και όλες μας, κρύβουμε ένα μικρό τερατάκι μέσα μας, το οποίο φουντώνει και μεγαλώνει κάτω από καταστάσεις πίεσης, και θυματοποίησης.

Εάν δεχτούμε την ενεργειακή θεραπεία,δεχόμαστε και την αντίστροφη ροή,την απορρόφηση.
Νομίζω πως όλοι μας λίγο η πολύ έχουμε βιώσει παρόμοιες καταστάσεις σε χώρους που οι "εκπομπές" είναι υψηλές.
Δεν είναι του επιπέδου της γνώσης μου να ξέρω αν η απορρόφηση μπορεί να χρησιμοποιηθεί σαν θεραπεία.

Ναι μπορεί να χρησιμοποιηθεί η απορρόφηση, ως θεραπεία, αν και προσωπικά, τη χρησιμοποιώ μόνο σε πολύ στενά συγγενικά μου άτομα, όπως για παράδειγμα στα παιδιά μου.  Είναι πολύ ισχυρή τεχνική.  Ουσιαστικά, η ασθένεια, έχει παρομοιαστεί με δαίμονα, στην αρχαιότητα, που συνδέεται πάνω μας, και μέσω εμάς ζει.  'Οταν λοιπόν, απορροφάμε, αυτή την ασθένεια μέσα μας, για παράδειγμα, μία ισχυρή γρίπη, όντως πιο υγιής, από τον ασθενή, μπορούμε να την διαλύσουμε πιο εύκολα.

Επίσης μπορούμε να μεταφέρουμε την ασθένεια ή "δαίμονα", πάνω σε άλλα ζωντανά, για παράδειγμα, αυγά, φυτά, ή ζώα, αλλά προσωπικά, δεν το επιλέγω.  Προτιμώ, να το πάρω πάνω μου.  Το αποτέλεσμα είναι πως πάρα πολύ σύντομα, η ασθένεια εξαφανίζεται από τον πάσχοντα, και έτσι αναρρώνει πιο γρήγορα.

Αυτά τα πρακτικά μυστικά, ανήκουν στην απόκρυφη "παγανιστική", λαϊκή σοφία, που μας στέρησε ο σκοταδισμός.

Απλές πρακτικές, αλλά πολύ δραστικές, που οι μαμές (οι πρακτικές, ή απλά μάγισσες) κάθε χωριού, γνώριζαν, και έτσι αντικαθιστούσαν την ιατρική, σε πάρα πολλές περιπτώσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 25, 2011, 12:44:14 από Rose »
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

Rose

  • Administrator
  • *****
  • Μηνύματα: 6.609
  • Karma: 7
  • Στο όνομα της Μητέρας Φύσης!
    • Προφίλ
    • E-mail
Απ: H Ψυχασθένεια των Βαμπίρ
« Απάντηση #27 στις: Αυγούστου 25, 2011, 13:30:43 »
Οπότε...καλύτερα να μένει κανείς μακρυά τους,εκτός κι αν είναι ψυχίατρος  ;D ;D ;D

Η σύγχρονη ψυχιατρική δεν ασχολείται με την θεραπεία αυτών των περιπτώσεων.  Τα ψυχοφάρμακα, χρησιμοποιούνται για την καταστολή των συναισθημάτων, αλλά και των σκέψεων, που το σύστημα (οι ψυχίατροι), θεωρούν ακραίες, από το μέσο όρο, δηλαδή, το μέσο "μη σκεπτόμενο" άνθρωπο.

Το αποτέλεσμα είναι τραγικό.  Πλήρης απόσυρση συναισθήματος, συμπτώματα ακραίας κοινωνικής απόσυρσης, και ταυτόχρονα, μία έκφραση ακραίας Ιδιοτέλειας, καταστρέφοντας κάθε έκφραση, νοιαξίματος ή ανθρωπισμού.

Παράλληλα, λόγω της καταστολικής ιδιότητας των ψυχοφαρμάκων, παρατηρείται, συσσώρευση αρνητικών παθών, και μη ελεγχόμενες εκρήξεις που μπορεί να αποβούν μοιραίες1, είτε για τους συνανθρώπους τους, είτε για τον εαυτό τους.

Ευτυχώς όμως, κάποιοι συνάνθρωποί μας, 'Ηρωες, Ψυχίατροι, όπως ο Τόμας Σαζ, επαναστάτησαν, ενάντια σε όλο το βρώμικο κατεστημένο, της σύγχρονης ψυχιατρικής μαφίας, και κατήγγειλαν2, τα γεγονότα, ως έχουν.

'Οπως ταυτόχρονα, και θεολόγοι3 κατηγορούν τον χριστιανισμό, ως μία απάτη, που βλάπτει σοβαρά την υγεία μας.
__________________________

Χθες, μας επισκέφτηκε ένας φίλος μας, "εσωτεριστής", ο οποίος για το επάγγελμά του, ως εκπαιδευτικός, χρειαζόταν, την "διδακτική επάρκεια", και έτσι την κάλυψε μέσα από ένα πτυχίο Θεολογίας.

-Συγνώμη Δ. μου, πιστεύεις πως ο Ιησούς υπάρχει?
-"'Οχι", μου λέει.
-Τότε θεωρείς πως ο χριστιανισμός είναι απάτη.
-"Ναι", μου λεει.
-Τότε Δ. μου, πήρες ένα πτυχίο στην Απάτη, και απάτη θα διδάξεις?
-"Το ξέρεις, όμως", μου λέει "πως αν δεν υπήρχε η διέξοδος μέσω του χριστιανισμού, "να πιστεύει κάπου ο άνθρωπος", πόσοι θα είχαν αυτοκτονήσει?"
-"Καλά", του λέω, "ο Σατανάς, βρίσκει πολλούς τρόπους να σας ξεγελάει, έτσι ώστε να συνεχίζετε να βολεύεστε μέσα στην απάτη".
-"Δηλαδή", μου λέει, "πιστεύεις στον Σατανά?"  ;D (black humor)
-"Δ. μου", του λέω, "το γνωρίζεις, πολύ καλά, ο Σατανάς, και ο Θεός, εμείς, είμαστε, και καλά θα κάνουμε, κάποια στιγμή να αναλάβουμε τις ευθύνες μας, απέναντι στην κοινωνία μας, γιατί ούτε τα παιδιά μας, ούτε καν τα τρισέγγονά μας, δεν πρόκειται να δουν μια άσπρη μέρα, με το μυαλό που κουβαλάμε."
_____________________________

'Ετσι αντίστοιχα, με τους ψευτοχριστιανούς, που βολεύονται μέσα σε ένα σύστημα απάτης, συμβαίνει και στο χώρο της ψυχιατρικής, όπου βολεύονται πίσω από το σύστημα, και σκοτώνουν τους ασθενείς τους, με την δικαιολογία πως έτσι τους σώζουν από την αυτοκτονία4 κτλ...

Η μαύρη αλήθεια είναι πως, θα εκπλαγούμε πραγματικά, αν κατανοήσουμε πόσα είναι τα θύματα, που έχει δολοφονήσει, ο χριστιανισμός ή η ψυχιατρική, ή ακόμα η λανθασμένη εφαρμογή της σύγχρονης ιατρικής5, που είναι επίσης ένα μεγάλο κεφάλαιο.

Δεν μας σώζει λοιπόν, ούτε ο χριστιανισμός6, ούτε η ψυχιατρική7, από την αυτοκτονία.  Αυτή είναι μία παραπληροφόρηση, έτσι ώστε να φουσκώνουν οι τσέπες των ψυχιάτρων, και των δήθεν "ιερέων" κτλ, καταστρέφοντας τις ζωές, πλήθος θυμάτων, μαζί και με τους υπόλοιπους εθνοσωτήρες δικτάτορες, υπηρέτες κάθε λογής, διαπλεκόμενων συμφερόντων.

Καιρός για αλλαγή συστήματος, καιρός για αλλαγή Κοινωνίας...

Μέχρι πότε, θα ανεχόμαστε την απάτη, και τη διαφθορά και θα στρουθοκαμηλίζουμε.

Μέχρι πότε, θα αποδεχόμαστε Μοιρολατρικά, την Απάτη, και δεν θα αντιδρούμε σε αυτήν.

Αξίζουμε έναν καλύτερο κόσμο, που να τον σεβόμαστε, και να μας σέβεται.

Αξίζουμε να μην ζούμε σαν θύματα και σκουπίδια, όπου έχουμε παραχωρήσει, τα ανθρώπινα δικαιώματά μας, σε κάθε λογής βαμπίρια και σατανάδες του συστήματος, έτσι ώστε να ξεσκίζουν τη ψυχή και τη τσέπη μας.

Αξίζουμε να ζούμε σαν άνθρωποι...

Αξίζουμε να ζούμε σε έναν Πραγματικό Παράδεισο, και όχι μία Επίγεια Κόλαση.

Ας τον διεκδικήσουμε λοιπόν αυτόν τον Κόσμο, ενάντια στις δυνάμεις του Μάτριξ, που μας υπνωτίζουν καθημερινά, όσο έχουμε ακόμα χρόνο, όσο ακόμα, έχουμε την δυνατότητα, να Επαναστατήσουμε και να Αντισταθούμε... πριν είναι απολύτως αργά...
________________________________________________________________

1 http://www.amra.gr/forum/index.php/topic,2572.msg15015.html#msg15015
2 http://www.amra.gr/forum/index.php/topic,2572.msg15025.html#msg15025
3 http://www.amra.gr/forum/index.php/topic,865.msg6795.html#msg6795
http://www.amra.gr/forum/index.php/topic,1935.0.html

4 αντίστοιχα λόγια που έχω ακούσει από κλινική ψυχολόγο (διδάκτωρα) όταν έκανα το μεταπτυχιακό μου στην ψυχολογία...  ;D.  'Οντως, μου λέει, τα ψυχοφάρμακα, είναι ψυχοτρόπες ουσίες, με πλήθος καταστροφικές παρενέργειες, αλλά γνωρίζεις πόσοι άνθρωποι, έχουν σωθεί από την αυτοκτονία?  Δυστυχώς αρκετά αργότερα διαπίστωσα, την τραγική αλήθεια, πως εξαιτίας των ψυχοφαρμάκων, πάρα πολλοί συνάνθρωποί μας, οδηγήθηκαν είτε στην αυτοκτονία, είτε στην δολοφονία.

5 http://www.amra.gr/forum/index.php/topic,2569.0.html
6 http://www.amra.gr/forum/index.php/topic,1996.0.html
http://www.amra.gr/forum/index.php/topic,2593.0.html
http://www.amra.gr/forum/index.php/topic,2609.0.html
http://www.youtube.com/watch?v=lX0jkjOPp4k
7 http://www.amra.gr/forum/index.php/topic,2572.msg15019.html#msg15019
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 26, 2011, 03:11:16 από Rose »
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

ΔΙΟς ΑΕΤΟς

  • Μηνύματα: 324
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: H Ψυχασθένεια των Βαμπίρ
« Απάντηση #28 στις: Αυγούστου 27, 2011, 22:30:53 »
 :) χμμ...δεν έχεις κι άδικο αδερφή Roze σε όσα λες.....
Συνηθηζω να λέω πως όλες οι ''διαταραγμένες προσωπικότητες'' κι όλοι όσοι χρειάζοντε απο κάπου να αρπαχτούν,να βρούν μια πατερίτσα,μια παρηγοριά,σε πόνο (ψυχικό άλγος) είτε σε περιόδους απελπισίας,είτε μετά από κάποιο χαμό αγαπημένου ατόμου,(αισθημα πένθους) είτε αυτό πέθανε έιτε έφυγε μακρυά (χωρισμός κτλ..) και γενικά άτομα που χρήζουν ψυχ.υποστήριξης ,ανάλογα την ψυχοσύνθεση τους σε τριών ειδών επαγγέλματίες θα απευθυνθούν και θα προσκόληθουν.
1) ΙΕΡΕΙς (παπάδες-πνευματικούς-καλόγριες-μοναστήρια,κοκ)
2)ΨΥΧΟΛΟΓΟΥς-ΨΥΧΙΑΤΡΟΥς (λογοθεραπεία-ψυχ,στηριξη,αγωγή απο επιστήμονες κοκ σε αυτήν την ομάδα καταφεύγουν άτομα κάποιου υψηλού μορφωτικού επιπέδου με δεδομένο ότι δεν πιστεύουν τα μαντζούνια και τα δόγματα)
3)ΜΕΝΤΙΟΥΜ-ΚΑΦΕΜΑΝΤΕΙς-ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΕΙς-ΜΑΓΟΙ-ΜΑΓΙΣΣΕς.ΚΤΛ(υποκαθηστούν τους άλλους όλους διότι με τις ''μαγικές τους γνώσεις'' οι ασθενείς βαυκαλίζοντε πως ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ...παρηγοριούντε και νοιώθουν την ασφάλεια υπο την σκέπη του Ισχηρού (δια πάσαν νόσον-πόνον-άλγος-και νεκρούς ανασταίνουν... ;D )

Οι 3 ποιό πάνω ειδικότητες δρούν η μιά ίδια με την άλλη,ανάλογα στην ψυχοσύνθεση του κάθε ασθενή.Ανάλογα τι ταιριάζει στον καθένα,τρέχει στον...εξομολόγο του,ή στην καφετζού του,ή στον ψυχαναλητή του....μα για τους ιδιούς λόγους (παρηγοριά-ελπίδα-απόριψη ψυχ.σκουπιδιών σε άλλον που να ξέρει και να μπορεί να το κανει)  :)
Ασφαλώς άχρηστοι επαγγελματίες υπάρχουν και στούς 3 τομείς πολλοί!!!!!ευτυχώς δεν τσακώνοντε μεταξύ τους τώρα πια για τους ''πελάτες'' όπως είχε γίνει στόν μεσαίωνα.Τα'χουν βρεί και κατάλαβαν πως όποιος είναι για παπά ποτέ δεν θα πάει σε μάγο ή σε γιατρό και ανάποδα,κι έτσι ζούν αρμονικά... ;D

Βέβαια δε λέω..καλό είναι να'χει κανείς και 10 φίλους που να αδειάζει τα σώψυχα του ...μα δεν είναι ''ειδικοί'' κι όπως και να'χει το κάθε πράγμα θέλει τον ''ειδικό του''. :D

ΑΥΤΑ....
Ο ισχυρός ας επικρατήσει...

Ορφέας

  • Διαχειριστής
  • ******
  • Μηνύματα: 1.717
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: H Ψυχασθένεια των Βαμπίρ
« Απάντηση #29 στις: Αυγούστου 27, 2011, 23:54:00 »

Περί ειδικών και λοιπών ειδημόνων,
ο Κλεμανσό έλεγε ότι, "ο πόλεμος είναι πολύ σοβαρή υπόθεση για να τον αφήσουμε στους στρατιωτικούς" (στους ειδικούς!)....
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού, και μας φιμώνουν να μην ενημερωθεί ο κόσμος. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. Εχουν ενημερωθεί παγκόσμια Πανεπιστήμια - Κυβερνήσεις https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/