Αποστολέας Θέμα: ΥΔΡΑΡΓΥΡΟΣ.......  (Αναγνώστηκε 3510 φορές)

suida

  • ΑΜΡΑ - Φίλος(Δ)
  • ***
  • Μηνύματα: 550
  • Karma: 0
    • Προφίλ
ΥΔΡΑΡΓΥΡΟΣ.......
« στις: Ιανουαρίου 10, 2009, 19:44:58 »

          Σ Τ Ε Κ Ο Μ Α Ι .......

                          ΔΕΝ    Α Ν Η Σ Υ Χ Ω ......ΚΑΙ  .....ΔΕΝ    Π Α Ρ Α Π Ο Ν Ι Ε Μ Α Ι .....

                               ΒΛΕΠΩ .......ΤΗΝ     Ξ Α Γ Ρ Υ Π Ν Ι Α       ΜΟΥ.....ΣΤΟ    ΠΙΟ    ΒΑΘΥ    ΣΚΟΤΑΔΙ....

                                         ΔΕΝ    Κ Λ Α Ι Ω ......ΓΙΑ    ΤΙΣ    Α Μ Α Ρ Τ Ι Ε Σ    ΜΟΥ......

                             ΔΕΝ    Α Η Δ Ι Α Ζ Ω ......ΓΙΑ    ΤΟ    Π Ε Ρ Ρ Ι Τ Ο     ΤΩΝ   Ε Π Ι Θ Υ Μ Ι Ω Ν    ΜΟΥ......

                                    ΔΕΝ.....   Π Ε Ρ Ι Ο Ρ Ι Ζ Ω .....ΤΙΣ       Ε Ν Θ Υ Μ Η Σ Ε Ι Σ     ΜΟΥ.....
                   
                  Γ Ι Γ Α Ν Τ Ι Α Ι Α .......Η    Ο Μ Ο Ρ Φ Ι Α   ......   Μ Ε Σ Α     ΜΟΥ.....


                                    Σ Υ Ζ Η Τ Α ......ΓΙΑ    ΤΟ   Χ Ρ Ε Ο Σ     ΜΟΥ.....   ΣΤΟ    Θ Ε Ο ......


                       Α Κ Ι Ν Η Τ Ο Σ .......Κ Ο Ι Τ Ω ......

                   
                                           ΟΥΤΕ      Ε Ν Α .......

                                                                                Ο Υ Τ Ε      Ε Ν Α .....


                                 ΔΕΝ    Ε Ι Ν Α Ι .......   Δ Υ Σ Τ Υ Χ Ι Σ Μ Ε Ν Ο .......ΑΠΟ    ΤΗΝ      Μ Α Ν Ι Α ......ΤΗΣ    Α Π Ο Κ Τ Η Σ Η Σ ..


   

Ορφέας

  • Διαχειριστής
  • ******
  • Μηνύματα: 1.717
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: ΥΔΡΑΡΓΥΡΟΣ.......
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 26, 2009, 10:53:34 »
    "....Αν ένας άνθρωπος έλεγε στο θείο
πως θα ήθελε πάνω απ' όλα
να βοηθήει τον βασανισμένος κόσμο,
άσχετα πόσο θα κόστιζε,
κι η θεότητα απαντούσε
και του έλεγε τι να κάνει,
θα έπρεπε να υπακούσει;"

"Και βέβαια Κύριε", φώναξε
ο κόσμος. "Χαρά γι' αυτόν
να υποφέρει ακόμα και
της κόλασης τα βασανιστήρια,
αφού του το ζήτησε η θεότητα".

"Άσχετα πόσο σκληρά
είναι τα βασανιστήρια
και πόσο δύσκολος ο στόχος;"

"Τιμή του να κρεμαστεί,
δόξα να κατρφωθεί στο δέντρο και να καεί,
αφού του το ζήτησε η θεότητα", είπαν.

"Και τι θα κάνατε", ρώτησε
ο Μεσσίας τον όχλο, "αν το θείο
σας μιλούσε πρόσωπο με πρόσωπο
και σας έλεγε: "ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΕΝΤΟΛΗ
ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ΣΤΟΝ
ΚΟΣΜΟ ΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΖΗΣΕΙΣ",
τι θα κάνατε τότε;"

Σιγή επικράτησε ανάμεσα στα
πλήθη, κι ούτε ψίθυρος δεν
ακούστηκε στις βουνοπλαγιές
και τις κοιλάδες.

Και ο Μεσσίας διέκοψε την σιγή.
"Στο μονοπάτι της ευτυχίας μας
θα βρούμε την γνώση για την οποία επιλέξαμε
αυτήν την ζωή...."

Richard Bach, "ψευδαισθήσεις", εκδόσεις "διόπτρα".
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 26, 2009, 10:56:20 από Ορφέας »
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού, και μας φιμώνουν να μην ενημερωθεί ο κόσμος. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. Εχουν ενημερωθεί παγκόσμια Πανεπιστήμια - Κυβερνήσεις https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

suida

  • ΑΜΡΑ - Φίλος(Δ)
  • ***
  • Μηνύματα: 550
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: ΥΔΡΑΡΓΥΡΟΣ.......
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 28, 2009, 18:37:28 »
                                 

                                     O, T A N      O    Θ Ε Ο Σ ......ΕΙΠΕ    ΣΤΟΥΣ    Α Γ Γ Ε Λ Ο Υ Σ     ΤΟΥ....

                               -<<   ΘΑ    Ε Γ Κ Α Τ Α Σ Τ Η Σ Ω ....Τ Ο Π Ο Τ Η Ρ Η Τ Η      ΜΟΥ .....ΣΤΗ   Γ Η ...>>-

                                                              ΟΙ    Α Γ Γ Ε Λ Ο Ι      Α Π Ο Κ Ρ Ι Θ Η Κ Α Ν ....


                                            ""  Ζ Η Τ Α Σ .....ΝΑ    Ε Γ Κ Α Τ Α Σ Τ Η Σ Ε Ι Σ .....   ΣΤΗ   ΓΗ....

                                                     .....Ο Ν .....ΠΟΥ   ΘΑ   Α Υ Ξ Η Σ Ε Ι .....ΤΑ    Δ Ε Ι Ν Α ...

                                                   ΚΑΙ     ΘΑ     Π Ο Λ Λ Α Π Λ Α Σ Ι Α Σ Ε Ι .....ΤΗΝ   Α Ι Μ Α Τ Ο Χ Υ Σ Ι Α ....

                                                                ΤΗ     Σ Τ Ι Γ Μ Η ....ΠΟΥ   Ε Μ Ε Ι Σ     Ψ Α Λ Λ Ο Υ Μ Ε ....

                                                         ΚΑΙ    Υ Μ Ν Ο Υ Μ Ε ......ΤΗΝ    Α Γ Ι Ο Τ Η Τ Α      Σ Ο Υ ....?!?!""



                                      ΚΑΙ......Ο    Κ Υ Ρ Ι Ο Σ .....    ΤΟΥΣ     Ε Ι Π Ε ......


                                              << Ε  Γ  Ω  .....    Ξ Ε Ρ Ω .....Ο, Τ Ι .....Ε Σ Ε Ι Σ .....Δ Ε Ν  ....   Ξ  Ε  Ρ  Ε  Τ  Ε  ....>>


                                                                                                                                       ΚΟΡΑΝΙ........