Αποστολέας Θέμα: Δράση / Αντίδραση  (Αναγνώστηκε 7654 φορές)

nikos

  • Μηνύματα: 22
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Δράση / Αντίδραση
« στις: Φεβρουαρίου 06, 2008, 08:48:24 »
Καλημέρα,

δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο άλλο τέτοιο σχετικό θέμα και η αναζήτηση που έκανα δεν μου έδωσε κάποιο αποτέλεσμα. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής :

Με ποιον τρόπο μπορούμε να ασκήσουμε δράση σε κάτι/κάποιον, χωρίς να προκαλέσουμε αντίδραση ;

Ευχαριστώ.
Διδασκαλία δεν υπάρχει, δεν υπάρχει Λυτρωτής που ν΄ ανοίξει δρόμο. Δρόμος ν΄ ανοιχτεί δεν υπάρχει.

Trithemius

  • L.V.X.
  • Μηνύματα: 1.225
  • Karma: 0
  • Enflame thyself in prayer... Invoke often...
    • Προφίλ
Απ: Δράση / Αντίδραση
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 06, 2008, 15:05:23 »
Αν και είναι αντίθετο/ασύμβατο (άρα εντελώς θεωρητικό) προς τον κοσμικό νόμο "δράση-αντίδραση", πάραυτα μου ακούγεται ολίγον κακόβουλο ::)

Γιατί ρωτάς; ???
...spes mea in mentem est...

suida

  • ΑΜΡΑ - Φίλος(Δ)
  • ***
  • Μηνύματα: 550
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Δράση / Αντίδραση
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 06, 2008, 20:51:50 »
ΑΓΑΠΗΤΕ,  nikos...σε  χαιρετω  εκ   ΒΑΘΟΥΣ  ΚΑΡΔΙΑΣ!!!
                                           Ε Α Ν   γνωριζεις   ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ   τι  εννοειται   λεγοντας,
                                                   στην   Δ Ρ Α Σ Η    υπαρχει   ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ...
                                                   
                                                        Α Κ Ο Υ    και    τουτο...
                                               ΕΠΕΘΥΜΗΣΑ     να    Κ Α Ν Ω    το    Κ Α Λ Ο ....

                                         δ ε ν    Θ  Ε  Λ  Η  Σ  Α      ομως     να    Κ Α Ν Ω      ΘΟΡΥΒΟ!!!

                            Δ Ι Ο Τ Ι ,     ΔΙΑΙΣΘΑΝΘΗΚΑ ,    οτι   ο    ΘΟΡΥΒΟΣ    δεν    Κ Α Ν Ε Ι      καλο....

                                                                  Ε   Ν   Ω   

                                          το    Κ Α Λ Ο  -     ΔΕΝ    -     κανει      ΘΟΡΥΒΟ!!!

                                                                                               
                          Η    ΔΡΑΣΗ     και   η    ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ     ειναι    τα     Π  Α  Ρ  Α  Θ  Υ   Ρ   Α     
                                                                    οχι
                                                         η       Π  Ο  Ρ  Τ  Α  !!!!

                                                                                           ΕΑΝ    στεκεσαι    ΜΠΡΟΣΤΑ   της ...  σε   ΠΑΡΑΚΑΛΩ ...    περιμενε!!!

nikos

  • Μηνύματα: 22
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Δράση / Αντίδραση
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 08, 2008, 14:11:03 »
Παράθεση
Γιατί ρωτάς;

Γιατί δεν ξέρω και θα ήθελα να μάθω. Μήπως ξέρεις να μου πεις ;
Διδασκαλία δεν υπάρχει, δεν υπάρχει Λυτρωτής που ν΄ ανοίξει δρόμο. Δρόμος ν΄ ανοιχτεί δεν υπάρχει.

nikos

  • Μηνύματα: 22
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Δράση / Αντίδραση
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 08, 2008, 14:11:58 »
Αγαπητέ suida, λυπάμαι αλλά δεν σε καταλαβαίνω.  :-[ ??? :'(
Διδασκαλία δεν υπάρχει, δεν υπάρχει Λυτρωτής που ν΄ ανοίξει δρόμο. Δρόμος ν΄ ανοιχτεί δεν υπάρχει.

suida

  • ΑΜΡΑ - Φίλος(Δ)
  • ***
  • Μηνύματα: 550
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Δράση / Αντίδραση
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 08, 2008, 15:03:34 »


                             Κ Α Ν Ε    Τ Ο    Κ Α Λ Ο !!!    ΦΙΛΕ  ΜΟΥ    ΤΟ    Κ Α Λ Ο  !!!!

                                           Μ Ο Ν Ο        Α Υ Τ Ο      Μ Ο Ν Ο !!   

Trithemius

  • L.V.X.
  • Μηνύματα: 1.225
  • Karma: 0
  • Enflame thyself in prayer... Invoke often...
    • Προφίλ
Απ: Δράση / Αντίδραση
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 08, 2008, 15:41:08 »
Παράθεση
Γιατί ρωτάς;

Γιατί δεν ξέρω και θα ήθελα να μάθω. Μήπως ξέρεις να μου πεις ;

Όχι, δεν γνωρίζω.
...spes mea in mentem est...

Rose

  • Administrator
  • *****
  • Μηνύματα: 6.610
  • Karma: 7
  • Στο όνομα της Μητέρας Φύσης!
    • Προφίλ
    • E-mail
Απ: Δράση / Αντίδραση
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 08, 2008, 20:20:20 »
Με ποιον τρόπο μπορούμε να ασκήσουμε δράση σε κάτι/κάποιον, χωρίς να προκαλέσουμε αντίδραση ;

Δεν υπάρχει τρόπος. Η δράση φέρνει πάντα μία αντίδραση.
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/