Αποστολέας Θέμα: Τι είναι η Μασονία?  (Αναγνώστηκε 145973 φορές)

ΜΥΘΗΡΑ

  • Μηνύματα: 160
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Τι είναι η Μασονία?
« Απάντηση #135 στις: Μαΐου 23, 2015, 17:07:14 »
..μη το λες αυτο Ροζ .. νομιζω κι ο Ορφεας παραδεχτηκε οτι οι συγχρονοι τεκτονες δνε χουν αληθινη τεκτονικη δυναμη ..αρα η θρονο καρεκλα  τους ειναι τρυπια...να γιατι παιζω λιγο με τις λεξεις και μιλαω για τρυπες καρεκλες ..
τι ειναι τεκτονικη δυναμη ,,χμμ νομιζω με τη  πενιχρη γνωση του ξωτικου που εχω ..οτι ειναι η νοητικη δυναμη να οικοδομουμε δια των σκεπτομορφων πραγματικες καταστασεις σε ατομικο και συλλογικο επιπεδο ..

πχ περνω απο μια παραλια μεσα στα μαυρα χαλια .. και την σκεπτομαι ομορφη και καθαρη.. μετα απο λιγες μερες βλεπω τα μηχανηματα του δημου κι οι υπηρεσιες του να μαζευουν την παραλια ...αυτη ειναι τεκτονικη δυναμη αλλα μου φανεται οτι δνε κανουν τα ρασα τον παπα ...γιατι οι τυπικα φεροντε ς την ιδιοτητα του τεκτονος παρα τα ευσημα και διασημα κελεπουρια που φορουν πανω τους,,, οχι μονο δεν εχουν τετοια δυναμη οι σκεπτομορφες τους  αλλα ουτε καν μπαινουν στο κοπο να σκεφτουν και να οραματιστουν λυσεις για τα μυρια προβληματα της κοινωνιας ( ο κανονας ειναι αυτος ,,αλλο αν υπαρχουν εξαιρεσεις )

...χμμμ απλα εχουν αδραξει στα δεκαδες αξιωματα μεταξυ τους αυταναλωνονται καταντωντας τα τεκτονικα ιδρυματα ιδρυματα πνευματικα αναπηρων εξουσιομανων τελεταρχων !!!


..δεν  νοειται τεκτων να μην μπορει να υλοποιει την θεληση του μεσω των δρασεων των δικων του η των αλλων ..η πνευματικη αναπηρια αυτη νομιζω οφειλεται και στο γεγονος οτι οι τελετουργικες δυναμεις της φυσης κια τςη ζωης  δεν συνδραμουν τους νοες αυτους  καθως η βουληση τους δνε εχει καμμια σχεση πολλες φορες με το συλλογικο καλο ....χμμμ..

...τεκτονας δνε ειναι αυτος που υλοποιει μεσω του νου την καθε διεστραμενη του βουληση κια ιδεα αλλα αυτος που η βουληση κια οι ιδεες ταυτιζονται με τις κοινες αναγκες συγχρωτιζονται και απο το συγχρωτισμο και συμπλευση αυτων προκυπτουν αποτελεσματα στο ορατο πεδιο ...


μπορει οι Ιπποτες της τρυπια καρεκλα να σκεφτονται τι καλα η ζωη να μου δωσει ενα σκληρο μαθημα και  να μαζεψω την γλωσσα μου ..ελα μου ομως που η γλωσσα μου ακομη ειναι σε νηπια κη κατασταση και συνεχως αναπτυσσεται  ,, σε αντιθεση με την βουληση των Ιπποτων της Τρυπιας Καρεκλας ...που συνεχως παρακμαζει και συρρικνωνεται 
ομως δε καταλαβαινω τις ενστασεις σου Ροζ και εσυ επανειλημενα εχεις κρινει τον συγχρονο Τεκτονισμο ως δυσλειτουργικο και χωρις  πνευματικη δυναμη .. αφου το ιδιο πραγμα λεμε .. απλα εγω χρησιμοποιω και ειρωνευτικες εκφρασεις πιο μεγαλης εριστικης  δυναμης ,..

και  κατι αλλο ...
γιατι το φορουμ αυτο νεκρωθηκε ????????γιατι καταντησε ενα νεκροταφειο ιδεων και συνομιλιων γιατι το αφησατε να γινει ...εχει αναρωτηθει ???γιατι ως μυημενα ατομα δεν χρησιμοποιησατε την τεκτονικη σας δυναμη να το κρατησετε ζωντανο ???



Rose

  • Administrator
  • *****
  • Μηνύματα: 6.610
  • Karma: 7
  • Στο όνομα της Μητέρας Φύσης!
    • Προφίλ
    • E-mail
Απ: Τι είναι η Μασονία?
« Απάντηση #136 στις: Μαΐου 25, 2015, 20:59:30 »
Yπάρχουν οι "δήθεν" και οι Αυθεντικοί σε κάθε χώρο...

Ο Τεκτονισμός δημιουργήθηκε για να πατάξει την θρησκευτική και πολιτική τυραννία...
Αν δεν το γνωρίζουν όλοι οι Τέκτονες αυτό, ή δεν ασκούν αυτήν την τέχνη...
φταίει απλά πως και αυτός ο χώρος έχει ξεφτίσει....

Πάμε για άλλα... ή ανακαινίζουμε τα ήδη υπάρχοντα... να γίνουν αυθεντικά... (πράγμα πολύ δύσκολο...)

μπορει οι Ιπποτες της τρυπια καρεκλα να σκεφτονται τι καλα η ζωη να μου δωσει ενα σκληρο μαθημα και  να μαζεψω την γλωσσα μου ..ελα μου ομως που η γλωσσα μου ακομη ειναι σε νηπια κη κατασταση και συνεχως αναπτυσσεται  ,, σε αντιθεση με την βουληση των Ιπποτων της Τρυπιας Καρεκλας ...που συνεχως παρακμαζει και συρρικνωνεται  

Αντί να ασχολούμαστε με Ιππότες "δήθεν" και πράσινα άλογα, δεν θα ήταν καλύτερα να αναλάβουμε έναν κοινωνικό ρόλο, και να γίνουμε πιο χρήσιμοι?

γιατι το φορουμ αυτο νεκρωθηκε ????????γιατι καταντησε ενα νεκροταφειο ιδεων και συνομιλιων γιατι το αφησατε να γινει ...εχει αναρωτηθει ???γιατι ως μυημενα ατομα δεν χρησιμοποιησατε την τεκτονικη σας δυναμη να το κρατησετε ζωντανο ???

Γιατί ήδη έχουμε προχωρήσει σε άλλα πιο σημαντικά όπως να θεραπεύουμε ανίατα, μέχρι και καρκίνο1, και ήδη έχουμε ξεπεράσει τις 15,000 περιπτώσεις που έχουν θεραπευτεί...  Το Εργο του Ροδόκηπου και της ΑΜΡΑ, είναι Ολιστική Ιαση... Κάποια θέματα έχουμε καταθέσει στο παρελθόν, και όπου υπάρχει ανάγκη για διάλογο, προσφέρουμε τις υπηρεσίες μας...

Δεν είναι όλοι αργόσχολοι ΜΥΘΗΡΑ, να ξοδεύουν άσκοπα τον χρόνο τους...
Κάποιοι καταθέτουν ΕΡΓΟ... και ειλικρινά, από το να ασχολείσαι με θέματα που ήδη τα έχουμε εξαντλήσει, καλό θα ήταν να βρίσκεις Νέες Σημαντικότητες και Χρησιμότητες...

Ας πούμε, ας αναλογιστούμε πόσοι πραγματικά άνθρωποι, θέλουν να προσφέρουν στην κοινωνία τους, και πόσοι το κάνουν πραγματικά...
και γιατί τα ποσοστά είναι μικρά...

Ας αρχίσουμε από εκεί να βρούμε την αιτία, της ακραίας υποτέλειας και ιδιοτέλειας και ίσως τότε να κατανοηθεί, γιατί και μυητικά συστήματα όπως ο Τεκτονισμός, που ιδρύθηκαν για να πατάξουν το "κακό" από τον κόσμο, έχουν και αυτά ξεπέσει... σε φιλοσοφικά καφενεία...

Οσον αφορά το φόρουμ, μια και τρέχουμε με 1000 κάθε μέρα, μόλις βρεθεί χρόνος θα επενδύσουμε με περισσότερη αρθρογραφία...
και ειλικρινά ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σου, να συμμετέχεις... αρκεί να μην χαμηλώνουμε συνεχώς το επίπεδο...

Δεν υπάρχει λόγος για τόση πικρία... και ανημποριά...
Ας νικήσουμε την Τεμπελιά μας, και ας αρχίσουμε να προσφέρουμε... στους γύρω μας...
Μετά τα πάντα θα λυθούν και θα κατανοηθούν μαγικά....
___________________________________________________________________________________

1 https://www.facebook.com/marina.tonti/posts/426316400874530?pnref=story
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 25, 2015, 21:45:38 από Rose »
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

ΜΥΘΗΡΑ

  • Μηνύματα: 160
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Τι είναι η Μασονία?
« Απάντηση #137 στις: Μαΐου 28, 2015, 12:57:23 »

οτι μπορει ο καθεις κανει απο την θεση που κατεχει ...αυτο το καιρο παντως ειμαι και στο φορουμ της Cosmote και κανω το εξης απιστευτο ..εχω ανοιξει θεμ αγια τα τεχνητα ηλεκτρομαγνητικα πεδια και απο εκει κατακραυγαζω την ψηχφιακη ολοκληρωση ...επιμορωνοντας τα κομπιουτερο παιδα για την επικινδυνοτηα των πεδιων αυτων να εδω κοιτα το θεμα ..περιδιαβαστε το ειδικα τα τελευται ποστ....γραφω ως Wallbroker

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6145996#post6145996

Rose

  • Administrator
  • *****
  • Μηνύματα: 6.610
  • Karma: 7
  • Στο όνομα της Μητέρας Φύσης!
    • Προφίλ
    • E-mail
Απ: Τι είναι η Μασονία?
« Απάντηση #138 στις: Μαΐου 29, 2015, 16:10:59 »
Συμφωνούμε υπάρχει μεγάλη επικινδυνότητα με τα ηλεκτρομαγνητικά πεδία, με τους χημικούς ψεκασμούς στα χωράφια μας, που εξαφανίζονται οι μέλισσες, με τον δηλητηριασμό που έχουμε υποστεί όλοι μας από τα τρόφιμα και το σούπερ μάρκετ, με τα υβριδικά φυτά, με τις ορμόνες στα ζώα, με την Φαρμακευτική Μαφία που σκοτώνει εκατομμύρια παγκόσμια, και φυσικά με το τραγικά έκπτωτο πολιτικό σύστημα, και την θρησκευτική μαφία που συνεχίζει να δημιουργεί θύματα σε όλο τον κόσμο...  

Ο καθένας ας αναλάβει και ένα πόστο "κοινωνικού αγώνα" να τελειώνουμε πιο γρήγορα, με την κάθαρση και την αποκατάσταση της Αλήθειας....

Ας μάθουμε να επενδύουμε σωστά το χρόνο μας, και να μην τον αναλώνουμε άσκοπα, κυνηγώντας φαντάσματα...

Η φωλιά του λύκου, δεν είναι οι "ιππότες με τις τρύπιες καρέκλες" αλλά το βατικανό...

Η διάγνωση της πάθησης, και του πραγματικού εχθρού είναι η μισή θεραπεία... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 29, 2015, 16:51:30 από Rose »
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

ΜΥΘΗΡΑ

  • Μηνύματα: 160
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Τι είναι η Μασονία?
« Απάντηση #139 στις: Μαΐου 31, 2015, 21:38:34 »
aaaa  οχι οχι οχι ροζ μου .. η δουλεια δουλεια για να  γινει αλοκληρωμενα θελει να κυνηγας και συστηματικα τα φαντασματακια   κι αυτα μερος του συστηματος που κυνηγαμε ...΄΄καλο καλοκαιρι τωρα καλα ειμαστε να αρχισουν οι καυσωνες θα τηγανιστουεμ κατωαπο τις ομπρελες της wifi συνδεσης
 και κινητης τηλεφωνιας .. αχ !!!