Αποστολέας Θέμα: Η ΚΒΑΝΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΙΑΣ ΑΝΙΕΡΗΣ ΜΕΤΕΝΣΑΡΚΩΣΗΣ......  (Αναγνώστηκε 19052 φορές)

ΙΠΠΟΛΥΤΟΣ

  • ΑΜΡΑ Σύμβουλος
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Karma: 0
    • Προφίλ
      ΓΙΑΤΙ....,!    ως    κεραυνος    ακουστηκε     αυτή...η...γνωριμη    ΦΩΝΗ   ΣΤΟ   καυκαλο   που   ΚΕΦΑΛΗ   το   ονομάζουμε....

                                          ΠΟΙΟΣ.....μιλαει,   μεσα   μου.....σκεφτηκα...ποιος...

                                   μαλλον....ΕΓΩ...η ....Η   ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ   ΜΟΥ....ΜΑΛΛΟΝ....

                                           τι    ΑΝΙΕΡΟΤΗΤΑ......!!!    αληθεια....

                                    το   ΕΓΩ....να  ρωτάει,   η   προσωπικοτητα....να   απανταει....

                                    η     προσωπικοτητα    να   ρωτάει....το   ΕΓΩ....να   απανταει....


                τελικα....όταν   διαβαζω,   όταν   κοιταω....όταν   γεύομαι....όταν   ακουω....όταν   αισθανομαι....

                                                          ποιος-α    ΜΑΘΑΙΝΕΙ    ΠΡΩΤΑ.....


                                          Ε Γ Ω ....η    Η    ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ   ΜΟΥ....ε?    π ο ι ο ς.-α....αραγε....

                    τωρα.....ποιον    να   ρωτησω....


                                                ---ποιος-α   ΕΙΝΑΙ    το   Ε Γ Ω ....

                                                            ----   ΤΙ   ΕΙΝΑΙ.....ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ.....


                                                                                                                                            ΥΠΑΡΧΕΙ.....ΑΠΑΝΤΗΣΗ....!   αραγε....


                                    μπορει.....το    ΕΓΩ....

                                       ΜΠΟΡΕΙ.....η    προσωπικοτητα.....


                   να    φανταστεί.....να   ΣΚΕΦΘΕΙ.....       ΤΟΝ     Ε Α  Υ Τ Ο    ΤΟΥ-ΤΗΣ.....


                                                         ΣΕ   ΠΟΙΟΝ   ......Κ Α Θ Ρ Ε Φ Τ Η .....    μπορει.....σε    ποιον....!?


                                                                                                                                                            ξευρει....κ α π ο ι ο ς ....αραγε...?

ΙΠΠΟΛΥΤΟΣ

  • ΑΜΡΑ Σύμβουλος
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Η ΚΒΑΝΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΙΑΣ ΑΝΙΕΡΗΣ ΜΕΤΕΝΣΑΡΚΩΣΗΣ......
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 13, 2014, 15:51:17 »
 ΑΠΟΓΕΥΜΑ.....6   σουβλάκια,   1   πατατες  κατεψυγμένες,  ΔΩΡΕΑΝ   ΨΩΜΙ....όλα  αυτά....στα   ΔΥΟ...

                                             ΤΑΡΑΤΣΑ.....την  καναμε....   ΕΓΩ....και   ΑΥΤΗ....-ένα  άλλο  θηλυ  ...ΕΓΩ.!


                                Για  πες  μου....ρε   χιλιαρμενο....τι   λες...ξευρεις...γι"   αυτά  που  ειπε  αυτος  ο  ΦΕΥΓΑΤΟς.....ε?

                                                 Ένα....ρεψιμο...ακουστηκε  ,   θηλυ  ευγενικο...από  την  άλλη   πλευρα  του  τραπεζιου...

                                                                                                    -κοκκαλινη   υσηχια....από   θορυβο   αλεστικων   δοντιων....

                                                  δευτερο,  ρεψιμο....  -τοχεις   ταμα....ρε,   αμα   δεις   ανθρωπο   να  τρωει-ευτυχισμενο...τοχεις   ταμα...


                      -καλα,   με   συγχωρεις.....αν   ξαναμιλησω......φτυσε με....


                                  Τελος  παντων....ενταξει....ενταξει....  ακου....ΑΥΤΟς...κατά  την  γνωμη  μου....εχει    ΔΙΑΒΑΣΕΙ   ΠΑΡΑ   ΠΟΛΥ...

                                                   εχει   ασχοληθεί    με   ψυχολογια....ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ   ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ....και   τετοια... ΕΜΕΙς   όμως   δεν  εχουμε...

                                         χρειαζονται....ΧΡΗΜΑΤΑ....να   αγορασεις   κανα   βιβλιο....να   το   ΔΙΑΒΑΣΕΙς....να  το   κουβεντιάσεις....με   αλλους...κ.λ.π.

                                                        ΕΜΕΙς.....πατατουφ.....παπαλααα!     ---ΑΣΕ,   και   καμια   ρε,   και  για   μας....θα   χοντρύνεις....


                                    εχεις    ΔΙΚΙΟ.....ΟΛΕς   δικες   σου.....ακου   όμως....

                                         - Ο  τυπος    ειχε   σωστες   αποψεις....άλλο   το   ΕΓΩ....ΑΛΛΟ   η   προσωπικοτητα....και   αυτό  για  τουτο..

                                                  ΤΟ  ΕΓΩ.....εγω   δηλαδή....είμαι   αυτό   που   ΕΙΜΑΙ....λειτουργικα....λειτουργω-υπαρχω....ως  ένα  ετσι....ΕΓΩ...

                                                            δηλ.....είμαι   μια   υπαρξιακη   ΜΗΧΑΝΗ.....κατά   καποιο   τροπο...όπως   λεμε   ΨΥΧΗ....δηλ.  μερος   ΑΥΤΗς

                                                                   εχω   κινητικοτητα....θελω   να  υπαρχω....δινω   ΖΩΗ....στο   σωμα  μου....ΕΙΜΑΙ   κατι....που

                                                                                                            Υ Π Α Ρ Χ Ε Ι ......καταλαβες...

                                                      ο   ΤΡΟΠΟΣ....όμως   που   ΕΚΦΡΑΖΩΜΑΙ....που   ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΜΑΙ....που   κινουμαι....δηλ.....ας  πουμε..

                                                                      το   λεμε....ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ-ΤΗΤΑ.....δηλ....η   ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ....του   κάθε   Ε Γ Ω ....στο   περιβαλον...


                             --Τοτε,   ρε  εξυπνε....το   ΕΓΩ   ρωτάει....το   ΕΓΩ   απανταει....αφου   η   συμπεριφορα....ΔΙΚΗ   του    ΕΙΝΑΙ.....

                                           --Ναι,   αλλα....το   ΕΙΔΟς   της   ΑΠΑΝΤΗΣΗς....θα   κρινει   ΑΝ,   θα   την   κανει   δικη  του....

                                                       δηλ....μ'αρεσει.....δεν   μου   αρεσει....όπως   και   ΠΟΣΟ   ΠΟΛΥ....μου   αρεσει....


                               π.χ.....θα  σε  ρωτησω....ΠΟΙΟΝ   θα   προτιμουσες....Ε Μ Ε Ν Α ....η....τον   ΜΑΤ   ΝΤΕΙΜΟΝΤ......και   γιατι....


                                                    Θελεις....να   σου   απαντησω    ειλικρινα....!   ετσι   δεν  είναι....

                                   ΝΑΙ....

                                                              --τον   ΜΑΤ  ΝΤΕΙΜΟΝΤ....γαμω   τη   μιζερια  μας....και   νασαι    βέβαιος....ρε,   θα  σου  αγοραζα...

                                                                                 όλη   τη  βιβλιοθηκη....του   πυρινου   κοσμου...ολη  ρε,......ΟΛΗ......


                                                      ---κοκκαλο.......


Ορφέας

  • Διαχειριστής
  • ******
  • Μηνύματα: 1.717
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Η ΚΒΑΝΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΙΑΣ ΑΝΙΕΡΗΣ ΜΕΤΕΝΣΑΡΚΩΣΗΣ......
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 15, 2014, 18:01:29 »
      ...................................................................................................

                                    μπορει.....το    ΕΓΩ....

                                       ΜΠΟΡΕΙ.....η    προσωπικοτητα.....


                   να    φανταστεί.....να   ΣΚΕΦΘΕΙ.....       ΤΟΝ     Ε Α  Υ Τ Ο    ΤΟΥ-ΤΗΣ.....


                                                         ΣΕ   ΠΟΙΟΝ   ......Κ Α Θ Ρ Ε Φ Τ Η .....    μπορει.....σε    ποιον....!?


                                                                                                                                                            ξευρει....κ α π ο ι ο ς ....αραγε...?

Ναι, η προσωπικότητα και η Εγωικότητα μπορούν να δουν - να αντιληφθούν - τον εαυτό τους ενώπιον της Ατομικότητας....
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού, και μας φιμώνουν να μην ενημερωθεί ο κόσμος. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. Εχουν ενημερωθεί παγκόσμια Πανεπιστήμια - Κυβερνήσεις https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

ΙΠΠΟΛΥΤΟΣ

  • ΑΜΡΑ Σύμβουλος
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Η ΚΒΑΝΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΙΑΣ ΑΝΙΕΡΗΣ ΜΕΤΕΝΣΑΡΚΩΣΗΣ......
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 16, 2014, 16:45:17 »
  Eλα,  ελα....σου  την   εσπασα   παλι....ε,   ΣΥΝΕΧΙΣΕ....μου  αρεσει,   να  σ" ακουω....παρ'  ολο  που  πιανω  τον  ΕΑΥΤΟ   μου....

                           να   σε  βριζει....να  σε   βαριεται....ωρες-ωρες....ΚΑΤΙ....ΜΕΣΑ  μου....του  αρεσεις....ΚΑΤΙ,   σαν   ΚΑΘΡΕΠΤΗς.....

                                               ΝΑΙ,   εκει....σ"   αυτό    ΜΕ   ΒΛΕΠΩ....ΑΛΛΑ....όχι   όπως   σ"   έναν   ΦΥΣΙΚΟ    καθρεπτη....που   το  σωμα  μου..

                                    βλεπω.....ΟΧΙ...   όχι....   εξ"  αλλου   δεν  θα  εμενα   και   μαζι  σου....αν  ΕΝΟΙΩΘΑ... διαφορετικα    σαν   γυναικα...


              --ναι,   εχεις....δικιο,  αλλα....ΑΝ....τουλάχιστον....εμοιαζες   με   γυναικα.... διαβολοσπερμα....που  θελεις   και   ΝΤΕΙΜΟΝΤ...

                                      Ας   βαλω....νερο   στο   κρασι  μου....και  ας  παω  να   παρω   μια   πατατες   ακομα.....οσο  ΕΣΥ   μιλουσες....

                                                 ΒΡΗΚΑ....κατι  ...κερματα....   ασε,   και  κανα   τσιγαρο....  τσιμινιερα   εγινες....ΗΡΕΜΑ....


                         -----...........         ΛΟΙΠΟΝ.....τωρα...  που   το   ΣΚΕΠΤΟΜΑΙ....  ναι,   είναι   πιο   διαβασμένος....και   μου  ξεγλιστράει...

                                                                  στην   ορολογια....  ΤΟ    ΒΛΕΠΩ.....εχω   κενα.....αλλα.....να,....

                                                           στις    ΕΜΠΕΙΡΙΕς.....ΙΣΩς.....να   τον   στριμωχνα.....σε   κανα   περβαζι.....και   του   κατεβαζα....

                                                                        κανα......μπατζουρι.....στη   μαπα.....ναι....ΕΙΜΑΙ    ΣΙΓΟΥΡΟΣ....θα  δεις...


                               --   ρε,    ισκιε  .....παλι    θα   με   κανεις....να   γινουμε    Μαλλιοκουβαρα....   γαμω  την   εσωτερικη   καραφλα   σου....


                                         ----ΓΙΑΤΙ.....

                       --Είναι,   ρε   δυνατον.....κοτζαμ-φευγατος.....να   κατσει,   να   ΜΟΙΡΑΣΤΕΙ....μαζι σου....ταχα  μου....ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ....

                                                       ΤΙ   ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ.....ρε,   και   πρασινα   ραβιολια....τρομαρα  σου....ποιες....ΤΑ   ΟΝΕΙΡΑ....ΠΟΥ   ΜΟΥ  ΛΕΣ....

                                  ---...........

                                                     ---Κι  όμως.....το   ξερεις....ναι,   είναι .....είναι.....ΑΛΗΘΙΝΑ....

                                                                 ----ΚΑΙ  δεν   είναι   μονο    αυτά.....ρε   ουφο.....ΞΕΧΝΑς....μου  φαινεται.....ΞΕΧΝΑΣ.....


                                 εμ,   μπας ε  περιπτωσει....μπας....ας   πιουμε...  μια  φιξ...πιασε  και  ένα   τσιγαρακι....να   φουμαρουμε...

                       και   ας   δοξάσουμε.....ΤΗΝ    ΑΤΟΜΙΚΟΤΗΤΑ   ΜΑς......με   ένα  γερο....ρεψιμο....

                                                        ---τις   ξεσχισες....ολες  τις   πατατες....

                      --σιγα  ρε,   σιγα.....πως   κανεις    ΕΤΣΙ.....


                                     ---Δε   μου   λες   ρε   χιλιαρμενο.....       Α Τ Ο Μ Ι Κ Ο Τ Η Τ Α .......σου   θυμιζει    κατι.....

                            ---λοιπον......εως   εδώ   για   ΣΗΜΕΡΑ.....φτανει,    θα   σου   πεταξω   κανα   ποτηρι.....

                                                                                                                                                                                φτανει.....!

ΙΠΠΟΛΥΤΟΣ

  • ΑΜΡΑ Σύμβουλος
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Η ΚΒΑΝΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΙΑΣ ΑΝΙΕΡΗΣ ΜΕΤΕΝΣΑΡΚΩΣΗΣ......
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 22, 2014, 14:25:51 »
......Ηρεμα,   μωρακι.....ΗΡΕΜΑ.....με   την   ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ    ΝΟΗΜΟΣΥΝΗ......ηρεμα.....!

                 --Εγω....δεν   ΝΟΜΙΖΩ....ότι   εχω   κατι   τετοιο....ΕΣΥ,     εισαι  κολυμμενος.!...UHU...kαι   περα...

             λοιπον....ακου...ο   κοτζαμ-φευγατος....ειπε---ΣΚΟΠΟΣ   ΤΗΣ   ΑΤΟΜΙΚΟΤΗΤΑΣ....ΕΙΝΑΙ    Η   ΤΕΛΕΙΩΣΗ   ΤΗΣ   ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ....

                  --ΡΕ,    δεν   αναφερε   ΤΕΛΕΙΩΣΗ....αλλα   τελειοση-Τ Ε Λ Ε Ι Ο Τ Η Τ Α ......αμαν....

            λες...,   μπορει....ισως....ναι....λοιπον....Η   ΤΕΛΕΙΟΤΗΣ....ΤΗΣ   ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ.....!....

                 ---  ε..,   και...

             τι   ε..,   ρε   χιλιαρμενο....  γλυπτο....είναι...η¨..πινακας....

                      ----κ α λ α .....τωρα...τα   δωσαμε....δωσαμε....φτου...!

             τι  δωσαμε.....  δεν  δωσαμε....χα...!   Η  προσωπικοτητα....είναι   ΣΤΟΙΧΕΙΟ....εκφρασης....της   ΑΤΟΜΙΚΟΤΗΤΑΣ....δηλ.  της  ψυχης  ....

                              δηλ....του   καθ  ενός....σαν   τετοια....πως   θα   τελειοποιηθη...ε...,  τι   Η  ΨΥΧΗ   μου   είναι   ΑΤΕΛΗΣ....και   εγω........


                       ----εσυ....τι   ναι   ένα.....τρικορφο   ΕΙΣΑΙ....ΚΑΙ   όχι   μονο.....και  όχι   μονο....

              ασε...ρε....

                      ----λοιπον....πρωτον....Η   ΑΤΟΜΙΚΟΤΗΤΑ.....είναι   πνευμα-ψυχη.....το   πνευμα.....δινει   τη   διανοηση   στην  ψυχη....χωρις   αυτό...

                                παπαλα....νο  σκεψη....κουκλακι....νο...!   δευτερον.....πνευμα-ψυχη   γεννουν....με   παρθενογεννηση...το   ΕΓΩ....

                                εσενα  μουσχαρε....καταλαβες...  ΕΣΥ-ΕΓΩ...ΤΟΠΟΘΕΤΕΙΣΕ....σε   παλουκωνουν  δηλ.....σε   μια   θερμοκητιδα-περιβαλλον...

                                    σ έναν   πλανητη.....τριτον....αρχιζεις.....στρατα-στρατουλα....το   μωρο....κ.λ.π.   ετσι....αρχιζει   και  ενας   θεος   ξερει   πως

                                  θα   τελειωση......ΓΙΑ   να   τελειωσει   όμως   το   ΤΩΡΑ....πρεπει   να   ΤΕΛΕΙΟΠΟΙΗΣΗς....την   ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ...αμ  πως...


                            τι  ειπες   τωρα....ρε  ουφο....τι   ειπες...


                                          ---ΛΟΙΠΟΝ....θα  σε   πλακωσω....αμα   ξαναπιεις   από  το   ΠΟΤΗΡΙ  μου....

                              αυτό....τωρα...τι   είναι ,   τελειωτης....της   προσωπικότητας   σου...!

ΙΠΠΟΛΥΤΟΣ

  • ΑΜΡΑ Σύμβουλος
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Η ΚΒΑΝΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΙΑΣ ΑΝΙΕΡΗΣ ΜΕΤΕΝΣΑΡΚΩΣΗΣ......
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 23, 2014, 11:11:55 »
......Ναι,    τελειωτης   είσαι....τελειωτης.........χαζοκαραφλουρημου.....ΤΙ  ωραια   τα  ειπα....τι   ωραια....λες   ναμουρθει    εγκεφαλικο....μπα....

               ρε,   λαλησες....!    πας   καλα.....μεγαλυτερη   μπουρδολογια....δεν   υπαρχει....δ ε ν ....

          ---σε   ταπωσα.......

                  ουστ....ακου   να   μαθαίνεις.....λοιπον......Η    ΑΤΟΜΙΚΟΤΗΤΑ.....είναι    αυθυπαρκτη.....δηλ.   υπαρχει,   ειτε   σου   αρεσει   ειτε   όχι....

                                είναι    το   ΚΕΝΤΡΟ    της    ΥΠΑΡΞΗς.....ΤΟ    ΔΕΝΤΡΟ.....ΤΟ    ΣΗΜΕΙΟ....ΤΟ    ΔΙΑΜΑΝΤΙ.....Ο  ΧΡΥΣΟΣ.....ΚΑΙ     ΓΥΡΩ-ΓΥΡΩ...

                                   ΕΝΑς    ΚΥΚΛΟς......ΜΙΑ    ΕΛΛΕΙΨΗ.....ΙΣΩς.....ισως.....ένα   κατι    σαν    ΦΙΔΙ......ναι ,    ένα   τεραστιο    φιδι.....που   τρωει....

                            τ"   αχαμνα   του......τι   γελας   ρε   ουφο....τι   γελας....ακου....να   ΜΑΘΑΙΝΕΙς.....  ΛΟΙΠΟΝ......που....α,  ναι....

                                 ένα    ΦΙΔΙ.....γυρω    και   πανω    απ'   αυτό....ΠΕΤΑΕΙ     ΕΝΑΣ    ΑΕΤΟΣ.....και    διπλα....λιγο   πιο  περα....ΕΝΑ   ΛΙΟΝΤΑΡΙ...

                                     ΠΑΡΑΤΗΡΕΙ.... ΤΑ   ΠΑΝΤΑ....από  την   αντιθετη.....υπαρχει....ενας   ΤΑΥΡΟΣ....όχι    βουβαλα....σαν   και   σενα....όχι...

                               αλλα.....ενας     ΥΠΕΡΟΧΟς    ΛΑΜΠΕΡΟς....    ΚΑΤΑΛΑΒΕς....!


                  ΧΑ....ΧΑ....ΧΑ....ΧΑ....ΧΑ.....θα   με   πνιξεις......χα...χα....χα.....


ΙΠΠΟΛΥΤΟΣ

  • ΑΜΡΑ Σύμβουλος
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Η ΚΒΑΝΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΙΑΣ ΑΝΙΕΡΗΣ ΜΕΤΕΝΣΑΡΚΩΣΗΣ......
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 03, 2014, 10:21:27 »
ΧΜΜΜ....!   δεν   μπορω , όχι  δεν  θελω...να  ΝΕΥΡΙΑΣΩ....αστο  τωρα....γελα--γελα....

            -------------      περιμενω,  περιμενω....να  δω  ποτε  θα  τελειώσεις ....ουφο....

       ---ελα,   ενταξει....σ"ακουω.....πες  μου...     με  συγχωρεις....πεςμου...............πες  

                    λοιπον,   για   να  μην  το   κανουμε    ζωολογικο   κηπο.....ακου....και   το  σκασμο  μη  με  διακοψεις....ΕΜΕΙς....ΟΛΟΙ....

                    Ως  ανθρωποι,   ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ....στην   ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ   ΕΓΚΥΡΟΤΗΤΑ   ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΩΝ    Α Π Ο Ψ Ε Ω Ν .....ετσι   είναι  

                     δυσκολο .....να   γινει    Η    ΜΕΤΑΒΑΣΗ   στην   ΕΜΠΕΙΡΙΚΗ    ΘΕΣΗ......   κανεις   δεν   σκεφθηκε....ΠΟΤΕ...ότι   όλα   μα   όλα

                      τα   ΔΟΓΜΑΤΑ.....είναι   ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ....  του   ψυχισμού    της   ΑΤΟΜΙΚΟΤΗΤΑΣ...  και   όχι   μονο   αυτό....ΑΛΛΑ....

                     ουτε   ότι   το   ΜΠΟΡΩ   ΝΑ   ΑΝΑΡΡΙΧΗΘΩ   ΜΕ  ΤΗΝ   ΛΟΓΙΚΗ.....ΕΙΝΑΙ    ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΗ....ΟΥΤΕ....ότι    το   ΠΝΕΥΜΑ ...

                      ΕΙΝΑΙ   Ε Κ Φ Ρ Α Σ Η .....ΑΥΤΟΥ   ΤΟΥ    ΨΥΧΙΣΜΟΥ.....   δυστυχως   η....ευτυχως     όχι.....ετσι   η   ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ....

                      ΕΙΝΑΙ     ΑΣΥΝΕΙΔΗ    ΜΕΣΩ   ΤΗς   ΣΥΝΕΙΔΗΣΗς......γιαυτο.....και   οι   ΑΤΟΜΙΚΕς    ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΙΣ....ΕΙΝΑΙ ......

                                                                     Δ Ι Α Φ Ο Ρ Ο Π Ο Ι Η Μ Ε Ν Ε Σ ......


           ---   στοπ.....φερε   ένα   τσιγαρο.....με   εξάντλησες....

                           π.χ......οποια    ΨΥΧΙΚΗ    ΕΚΦΡΑΣΗ....πως   θα   εκφραστεί....ΑΝ   ΔΕΝ   ΦΘΑΣΕΙ    ΣΤΗΝ   ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ....ε,  πως...

                                     δηλ....παρε  την   ΜΝΗΜΗ....ως   ας   πουμε   λειτουργια....της....παρτη....τι  με  κοιτας...ρε,  ε,  τι  με  κοιτας...

                                 σε   ταπωσα.....                           γιατι   δε  χαχανίζεις....τωρα.....ελα    χαχανισε....


                   ----τωρα,   που   το   λες.....ναι....ΕΧΩ    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ.....ότι   οποια    ΙΔΕΑ....ΠΕΡΑΣΕΙ    ΤΟ   ΚΑΤΩΦΛΙ   της   ξεροκεφαλας  μου...

                          ΕΚΤΟΠΙΖΕΙ.........ολες   τις   άλλες....μερικως....θαλεγα.....οι   ΕΜΠΕΙΡΙΕς    Όμως.....τις   ΒΛΕΠΩ   να  στέκονται  εκει....

                         στο    ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ......παω    στην   πορτα....η   στο   παραθυρο....νατες....τις   βλεπω....ΚΛΕΙΝΩ   ΤΗΝ   ΠΟΡΤΑ....

                         ΤΑ    ΜΠΑΤΖΟΥΡΙΑ.....ΔΕΝ   τις   βλεπω.....ΑΚΟΥΩ....μπορει....  ΟΙ    ΙΔΕΕς....Όμως......Όμως.....Ε,   τι   θες   τωρα....

                        κατσε, ρε,......μιλας    για   συγκατοικιση ....αν   αφήσω   ανοιχτα.....ειδαλως....σε   τρωει....η   Μ Ο Ν Α Ξ Ι Α .....

                        ΡΕ,   μπας   και   εισαι   μασόνος.....ε,     ΑΥΤΟΙ....κανουν   κατι   τετοια....μπας.....


            ΤΙ    μασόνος.....και   τριχες    κατσαρες   ρε,......σε   ειπα   εγω.....ινδη.....αει   σιχτιρ.....ουφο....

                  ----αν   με   ξαναπεις   ινδη.....

               σσστ.........ακου.....ετσι....Η   ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ......είναι    ΑΠΕΝΑΝΤΙ   ΣΤΗΝ   ΕΜΠΕΙΡΙΑ....ΤΗς  ....

                                                ΣΥΝΕΙΔΗΣΙΑΚΗΣ     ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ.....απαιτείται .....νομιζω....όχι  ρε,   εναντια....όχι...

                  ---καλα,   πουσε  ρε   boyst....πουσε   ρε   χουμπερτ.....το   αγοριμου....σας   ταπωσε....

            σσστ......πιο  σιγα.....ρε,   πιο  σιγα......δηλ.....δεν   εχουμε    ΕΙΣΡΟΗ    μονο   από   τις   ΑΙΣΘΗΣΕΙς....καταλαβες...

                   ----Ειμαι.....πολύ    περιφανη.....για  σενα....ναι   περι   φανη.....δε  μου   λες....κανα   φραγκο   θα  βγαλουμε.....η....

                        δε   τσιμπαω.....παρε  τα  καλαμιασου.....σ"αλλη    παραλια.....σ"αλλη....

                        αυτό   που   ΚΑΝΕΙς   ΔΕΝ   ΕΧΕΙ   ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ....ΕΙΝΑΙ.....Η   ψυχη.....είναι   το   μεγαλυτερο   ΘΑΥΜΑ...

                             ΤΟΥ   ΣΥΜΠΑΝΤΟς.....ΚΑΙ    ΕΜΕΙς    Ως   ΗΛΙΘΙΟΙ....ΚΑΤΑΚΛΥΣΜΕΝΟΙ....ΑΠΟ  ΤΗΝ   ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ  

                         ΓΝΩΣΗ.....ΤΗΝ    Α Γ Ν Ο Ο Υ Μ Ε ......ΦΘΑΝΩΝΤΑΣ.....ΣΕ    ΦΑΙΝΟΜΕΝΙΚΗ    ΑΝΥΠΑΡΞΙΑ....

                                 και   παψε....να  ζητας   λαλα....γιατι....θα  σε   γειωσω....και  θα  υποφερεις....

                           πεντε  ευρω   την   ημερα.....μου   στοιχίζεις....μίνιμουμ....ουφο....αντε...

                   ----καλα   μου  μουλεγε....η   γιαγια   μου....-παρε   μεγαλυτερο  σου  κοριτσι  μου....ναναι   φτιαγμένος...

                               οι   νεοι....είναι   αμυαλοι   και   τεμπέληδες.....

                    εχω,  ρε  έναν   θειο....τσοπανη.....ΕΙΣΑΙ....

                       --αις  το   διαλο   και  στειλε  μας.....και   ένα   καρτ-ποσταλ.....ετσι,   να  δουμε....το  αγνωστο  να  ζηλεψουμε.....

                         ΑΑΑ!!!

                              -----  αξι  και  ξερο....σου....

                    λοιπον......ακου   τον   πρωτοκλασατο   καθηγητη....ΤΟ    ακατεργαστο   ως   γνωση....που   στεκει   στο

                                    κατωφλι.....της    συνειδησης.....ΔΕΙΧΝΕΙ....ότι   η   ψυχη....ΔΕΝ   ΣΥΜΠΙΠΤΕΙ....με   την  

                           ωραια   συνειδηση.....ετσι   ΠΡΕΠΕΙ    να  ειμαστε   προσεκτικοι......πουπας    καραβακι....που  πας....

                                      φαντασου.......ασυνείδητες    ΠΡΑΞΕΙς....της   ΘΕΛΗΣΗς.....εδώ   ταιριαζει.....το  ....

                                                     αρμεγε    λαγους   και   κουρευε   χαιλωνες.....για   ποια   ΑΠΟΦΑΣΗ    ΝΑ   πουμε...

                        και  για   ποια.....Ε Π Ι Λ Ο Γ Η ....ΠΑΡΑΛΟΓΙΣΜΟΣ.....τιποτα   παραπανω....μετα....μου   λες....

                                παμε    μασόνους.....ΤΙ    ΠΙΝΕΙΣ.....ληγμένα....!

                  -----δηλαδή,    η    ΙΔΕΑ.....του    ΕΘΝΙΚΟΣΩΤΗΡΑ     είναι    στο   κατωφλι....η....εχει   μπει    ΜΕΣΑ....ε,...

                            ΕΧΕΙ    ΚΑΝΕΙ    ΚΑΤΟΧΗ.....τι   μεσα....και   εξω....ρε,....ΕΣΥ....ΥΠΑΚΟΥΣ....εν -δυο,  εν-δυο...

                     -----τη   βαψαμε....και   τοτε   τι   γινετε....

                                φτου,   κλωτσες   ρε,   κλωτσες....ποδια   δεν   εχεις....τρομαρα  σου...

                       ---καλα   μουλεγε,  η   μανουλα   μου.....μην  ΑΝΟΙΓΕΙς....σ"οποιον   χτυπα.....ΡΩΤΑ...πρωτα....

                                                    καλε,   ποιος   ΕΙΝΑΙ......ευγενεια,   πανω  απ" όλα.....ΕΥΓΕΝΕΙΑ....και   μετα....

                                  αρα,   από  εδώ   ......τωρα   ΚΑΤΑΛΑΒΑ....ξεκιναει....τις   ει....του   στρατου....ΤΙς  ΕΙ....!

                                         ωραια.....και   αμα   σου   πει   ο  ΜΑΝΩΛΗΣ....ΕΣΥ....τι  θα  κανεις.....

                       ----ΘΑ   ΤΟΥ   ΤΗΝ   ΑΝΑΨΩ......δεν   ξερω   κανα   ΜΑΝΩΛΗ.....χεστηκα....

                                                                                                                      ΣΗΚΩ....παμε   μας   πηραν   ΕΙΔΗΣΗ....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 28, 2014, 22:10:34 από Rose »

ΙΠΠΟΛΥΤΟΣ

  • ΑΜΡΑ Σύμβουλος
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Η ΚΒΑΝΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΙΑΣ ΑΝΙΕΡΗΣ ΜΕΤΕΝΣΑΡΚΩΣΗΣ......
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 07, 2014, 07:25:27 »
--- Κατσε ρε,   εχει   ΔΡΟΣΙΑ....εδώ,   ας   καθησουμε.....να  ένα   μπαγκακι   ΑΔΕΙΟ....μας   περιμενε...φαινεται....

              .που....εδώ,    εχε  το   νουσου  όμως   μη  μας  τη  πεσουν  τιποτα   πρεζονια....ΠΕΔΙΟ   ΤΟΥ   ΑΡΗ...βλέπεις...

          ---ζει,  ακομη   αυτος  ρε....λες....

              .ζει...και   βασιλευει....ολοι  οι   ΘΕΟΙ.....ΕΝΑΙ   ΤΑ   ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ....περιεχομενα ,  των   μυθολογιων  και  των  θρησκειων....και   εξαρτώνται

                             από  την   ΣΤΑΣΗ   ΠΟΥ   ΕΠΙΔΕΙΚΝΥΕΙ   Ο   ΝΟΥΣ  ΜΑΣ.....γιαυτο   και  οι   ΕΠΙΡΡΟΕΣ  ΤΟΥΣ   ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ....

                                                                         Δ Ι Φ Ο Ρ Ο Υ Μ Ε Ν Ε Σ .....

              ---ναι,   καπου   διαβασα....ο,τι   μεσω   ΤΗΣ   ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ....ΠΑΡΕΜΒΑΙΝΟΥΝ   ΚΑΙ   ΜΟΡΦΟΠΟΙΟΥΝ...ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ  ΤΗΣ  συνειδησηςμας....

          .μωρη.....μ"αφηνεις.....ΕΚΠΛΗΚΤΟ....!

                  ---ΚΑΤΙ,  σκαμπάζουμε.....και  μεις....κυβερνητη  των  ουφο.....

            .χμμμ,  ξερεις....ωρες   πολλες   σκέφτομαι....ΤΗΝ   ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ   ΠΟΥ   ΠΡΟΒΑΛΟΥΝ   ΟΙ   ΡΙΖΩΜΕΝΕΣ   ΠΕΠΟΙΘΗΣΕΙΣ.....ΣΤΙΣ .....

                                             ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΕΣ    ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ.....  ΟΙ   περισσοτεροι   ΝΙΩΘΟΥΝ   Φ Ο Β Ο ...Σ"ΑΥΤΗ....ΤΗ  ΦΥΣΙΚΗ   ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ...

                 αρχιζω   να   ΠΙΣΤΕΥΩ....ΟΤΙ    τελικα    ΚΑΝΕΝΑΣ....ΔΕΝ   ΕΠΙΘΥΜΕΙ   ΝΑ   ΞΕΦΥΓΕΙ....και   αυτό   γιατι   Η   ΕΜΠΕΙΡΙΑ....

                                          ΦΤΙΑΧΝΕΙ    ΤΟ   ΒΑΘΟΣ....ΠΟΥ  ΜΟΝΟ   Η   ΠΛΗΡΟΤΗΤΑ   ΤΗΣ    ΝΟΗΣΗΣ    ΕΧΕΙ   ΠΡΟΣΒΑΣΗ.....ΚΑΙ   ΕΠΙΡΡΟΗ....

               ---εχεις   ΔΙΚΙΟ.....ΦΑΙΝΕΤΑΙ   εξ'αλλου.....αρκει   καποιος   να   ΣΥΓΚΡΙΝΕΙ....αναμεσα ...σ"αυτους   που   τα   ΕΝΣΤΙΚΤΑ....κυβερνουν...

                                 και  σ"αυτους.....που   το   ΠΝΕΥΜΑ.....τους   ΚΑΤΑΛΑΜΒΑΝΕΙ...όπως    το   σκυλι   και   ο   τσοπάνης....ας  πουμε..


                         .καλα......και   ο   ΛΥΚΟς.....τι  ρολο   παιζει   .....αραγε....

                    ---ελα  ρε,   σιγα.....μη  παμε   και   στην   τιγρη....στο  λιονταρι....

                             .προσεχε.....προσπερασες   μια   καμηλοπαρδαλη....

                           ---οσο   και  να   προσπαθήσεις....δε  θα  τα   καταφερεις.....όχι....

                 
                     .καλα.....ΒΛΕΠΕΙς     τελικα    τι   γινεται.....στο   πεδιο   της   ΣΥΝΕΙΔΗΣΗς....ποσα   και  ποσα   δεν   ΑΝΕΒΟΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΝ....ΚΑΙ  ΜΕΙς

                                                                                      ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΙ......

                           ---Καλα  θα   ηταν....κάθε   15   και   τελος    θα   περναμε   κανα   χαρτζηλικι....ενώ   τωρα.....

                                 .ναι....πραγματι.....


Ορφέας

  • Διαχειριστής
  • ******
  • Μηνύματα: 1.717
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Η ΚΒΑΝΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΙΑΣ ΑΝΙΕΡΗΣ ΜΕΤΕΝΣΑΡΚΩΣΗΣ......
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 09, 2014, 10:57:24 »
--- ...

                 αρχιζω   να   ΠΙΣΤΕΥΩ....ΟΤΙ    τελικα    ΚΑΝΕΝΑΣ....ΔΕΝ   ΕΠΙΘΥΜΕΙ   ΝΑ   ΞΕΦΥΓΕΙ....και   αυτό   γιατι   Η   ΕΜΠΕΙΡΙΑ....

                                          ΦΤΙΑΧΝΕΙ    ΤΟ   ΒΑΘΟΣ....ΠΟΥ  ΜΟΝΟ   Η   ΠΛΗΡΟΤΗΤΑ   ΤΗΣ    ΝΟΗΣΗΣ    ΕΧΕΙ   ΠΡΟΣΒΑΣΗ.....ΚΑΙ   ΕΠΙΡΡΟΗ....

              ...


Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού, και μας φιμώνουν να μην ενημερωθεί ο κόσμος. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. Εχουν ενημερωθεί παγκόσμια Πανεπιστήμια - Κυβερνήσεις https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

ΙΠΠΟΛΥΤΟΣ

  • ΑΜΡΑ Σύμβουλος
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Η ΚΒΑΝΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΙΑΣ ΑΝΙΕΡΗΣ ΜΕΤΕΝΣΑΡΚΩΣΗΣ......
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 10, 2014, 13:29:05 »
---ρε,   δεν  το  πιστευω....ελα....ΣΥΜΦΩΝΗΣΕς....αις το  διαλο....δεν  το  πιστευω....!

            ...μη  με  πατας   συναισθηματικα....μη....όχι...επειδης   σου  εχουμε   μια...ε,   αδυναμια   ας  πουμε...ΕΣΥ.....

        ---ΚΑΛΑ...ενταξει....ελα...κοφτο...  ΠΟΥ...α,  ναι..τωρα  ...ναι, ναι....λοιπον...ακου   δειλε....ακου...

                  ...μωρη,  αν  με  ξαναπεις....δειλο...θα  σου  τη  σβουρηξω...νησιωτικα...

           ----σωπα...χαλας   την   ατμοσφαιρα....ΣΩΠΑ....   και   ακου....χωρις   να  με  διακοψεις....λοιπον....

                                 ΑΝ  και  δεν  υπαρχει....ΜΟΡΦΗ   ΥΠΑΡΞΗΣ....που   να μη  μεταδίδεται   ψυχολογικα.....ΔΕΝ  ΑΡΚΕΙ....γιατι...

                                 Η   ΥΛΗ   και   το  ΠΝΕΥΜΑ....εμφανίζονται....ξεχωριστα   στη   ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ....ΕΝΩ....ΕΙΝΑΙ....ΕΝΑ....

                        .....ΝΑΙ....μπραβο...κοριτσαρα  μου....μπραβο....ετσι...

                    ---αρα,   και   οι   ΜΟΡΦΕς....

                            ....ΝΑΙ, ναι....πραγματι....γιαυτο   και  οι  ΜΑΓΙΚΕς   ΕΠΙΚΛΙΣΕΙς....  ΤΩΝ   ΘΡΗΣΚΕΙΩΝ...  ΕΙΔΕς.....τωρα   βλέπεις...

                   ---χμμμ,   εχω   όμως   μια   ΑΠΟΡΙΑ....

                             .....ΑΚΟΥΩ.....ελα,   λεγε....

                      ----ξερεις....δεν   μπορω   να   θυμηθώ....ΔΕΝ....  γιατι   εχω   καρκινο.....που   εφταιξα....τι  δεν  εχω   κανει....

                                          ας....μου   εδειχνε....τουλάχιστον....αυτό...   ΑΥΤΟ...

                               ....ναι....εχεις   δικιο....αυτά   θα  τ'αλλαξω....όλα....όλα....

                          ---χμ....ξερω....μετα   θάνατον....ΑΝ   ΣΕ   ΔΕΧΘΟΥΝ....ΕΤΣΙ....Α Ν ...!

                  ....ελα....σηκω....παμε....αρκει...ελα......

                               ----ενταξει....κανεμου  όμως   μια  χαρη.....

                    .....τι.....

                                ---πες   καληνύχτα.....στο   παγκακι.....


ΙΠΠΟΛΥΤΟΣ

  • ΑΜΡΑ Σύμβουλος
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Η ΚΒΑΝΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΙΑΣ ΑΝΙΕΡΗΣ ΜΕΤΕΝΣΑΡΚΩΣΗΣ......
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 28, 2014, 08:01:56 »
  .....ξεχασες   το   παραθυρο   ανοιχτο....καποια  μερα   θα  μπουν   και  θα  μας   βρωμισουν...αφου  δεν  εχει  και   τιποτα  να   παρουν...

                    επιτελους,    ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΟΥ.....

          ----ΑΝ,   είναι  να  μπει....θα  μπει....ΤΙΠΟΤΑ   ΔΕΝ   ΕΙΝΑΙ   ΤΥΧΑΙΟ....σιγα   μη   κολωσει...

             ......τα   λογια  μου   χανω....κανε   ο,τι   ΝΟΜΙΖΕΙς....η   σιχαμαρα   θα  σου   μεινει....  θα  φτιαξω    καφε....θες...

                         ----ναι....

              .....θυμασαι....που  εχεις   κρυψει   τα   τσιγαρα....

                     ----κατω   από  το   στρωμα....  εχει   δυο   πακετα.....

               .....φτου...  ρε,  τι  ξεφτερι   εισαι  ΕΣΥ....

                       ----ααα,  ρε   κοσμε   την  εξυπναδα   εκρυψες ....και   την  βλακεια    εδωσες.....

                  .....φτιαξεμε....φτιαξεμε....ανεβασεμου   τα   γραδα   λιγο.....ελα...

                        ----σιωπη,   ασιλανς.....τι   εγινε ,   καφε  θα  πιουμε....σημερα....

                   ...................ναχαμε   και  κανα   καλαμακι....



                     .....τι   ελεγα....α,  ναι....λοιπον.....χα,    ΤΟ   αφηρημενο   ΣΧΕΔΙΟ   ερμηνείας   που   ΕΧΟΥΜΕ   εφαρμοσει .....ως   ΙΔΕΑ...ΓΙΑ   ΤΗΝ  

                                ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.....ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ    ανεξελεχτα    αποτελέσματα   στη   σκεψη  μας....

                        ----συμφωνω,    φαινεται  εξαλλου.....από   την   ΠΡΟΣΚΟΛΛΗΣΗ   ΜΑΣ .....ΣΤΗΝ   Ε Ι Κ Ο Ν Α     ΤΟΥ    ΦΥΣΙΚΟΥ  ΜΑΣ    ΚΟΣΜΟΥ...

                    ......μας...μας...μας...μας.....μας.....νισάφι   πια...

                                -----εχεις   δικιο....αλλα   που  θα  το  βρεις....

                .....ετσι,  οι   ΣΥΝΕΙΔΗΤΕς   ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕς    ΕΚΔΙΩΚΟΝΤΑΙ    ΣΤΟ  ΔΗΘΕΝ    ΑΚΑΤΑΝΟΗΤΟ.....

                          ----κανε   ένα   διάλλειμα....αναγκη...

Rose

  • Administrator
  • *****
  • Μηνύματα: 6.610
  • Karma: 7
  • Στο όνομα της Μητέρας Φύσης!
    • Προφίλ
    • E-mail
Απ: Η ΚΒΑΝΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΙΑΣ ΑΝΙΕΡΗΣ ΜΕΤΕΝΣΑΡΚΩΣΗΣ......
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 28, 2014, 22:08:14 »
                          ----σιωπη,   ασιλανς.....τι   εγινε ,   καφε  θα  πιουμε....σημερα....

                          ----κανε   ένα   διάλλειμα....αναγκη...

https://www.youtube.com/watch?v=2srkywOWP98

Αδελφέ μου, το σήριαλ εξελίσσεται... με διαλείμματα και αγώνες... ;)
Oλα ειπώθηκαν... τώρα πλέον μιλάνε τα Εργα... Σιγά σιγά ανοίγουμε τον δρόμο καθημερινά, και το ρυάκι θα γίνει χείμαρρος Αλλαγής...

Δεν τελειώνει ο Αγώνας μέχρι και η τελευταία μαύρη γωνιά... να ασπρίσει...
Ας συνεχίσουμε το καθάρισμα λοιπόν, και την ανακαίνιση... Εχουμε πολύ δουλειά μπροστά... ατέλειωτη...

https://www.youtube.com/watch?v=BCBBAeuNiY4

Γι' αυτό αν γίνουμε περισσότεροι, το βάρος θα ελαφρύνει...

Το love story συνεχίζεται...
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 28, 2014, 22:37:47 από Rose »
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

ΙΠΠΟΛΥΤΟΣ

  • ΑΜΡΑ Σύμβουλος
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Η ΚΒΑΝΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΙΑΣ ΑΝΙΕΡΗΣ ΜΕΤΕΝΣΑΡΚΩΣΗΣ......
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 05, 2014, 03:41:16 »
.....λοιπον,   ποτε  δεν   πιστευα  ο,τι  κανοντας   την   Αναγκη   σου....μπορεις   να   φιλοσοφήσεις...χα,   πλακα   εχει....

          ----βλακείες,   της   τελευταιας  ....Αναγκης....

          .......Αααα,   ξαλαφρωσα..... μανουλα μου....ωραια,  ψιτ,  ασε  ρε  κανα  τσιγαρο....αμαν...,  καφεδια....αγαπη μου...που  εισαι...α, νασαι......

             ----λοιπον,   ενταξει....αντε....τι   λεγαμε....α,  ναι...ναι.....

              .....σσστ,   ακουμε  πρωτα....λοιπον,   για   τους   ΕΞΟΙΚΕΙΩΜΕΝΟΥς... ΤΟ    ΓΕΓΟΝΟς   ΟΤΙ   ΜΙΛΑΜΕ   ΔΙΑΡΚΩς   ΓΙΑ   ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ....

                                ΕΙΝΑΙ    ΧΑΣΙΜΟ   ΧΡΟΝΟΥ....γιατι   εδώ   ακριβως....υπαρχει   ΣΥΓΧΥΣΗ....δηλαδή...σκεψου,  συνειδητοποιώ   το  ΕΓΩ...

                                                   και   το   ΕΓΩ....ΜΕ  ΤΙ   ΑΡΑΓΕ   ΤΑΥΤΙΖΕΤΑΙ....με  την   ΑΤΟΜΙΚΟΤΗΤΑ....ε....με   τι....ΕΑΝ...ας  πουμε...

                           ότι    ταυτιζεται....για   σκεψου....ΤΟΤΕ    ΑΥΤΟ   ΔΕΝ   ΕΙΝΑΙ   ΝΑΡΚΙΣΣΙΣΜΟς.....ε....τι   λες....δεν   είναι....

                 ----χα,   επιτελους....ανεβαινεις    επιπεδο....λοιπον....Η    ΑΤΟΜΙΚΟΤΗΤΑ....ΔΕΝ   ΑΠΟΜΟΝΩΝΕΙ    ΑΠΟ   ΤΗΝ   ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ....

                                  ΚΑΝΕΝΑΝ....ΑΛΛΑ   ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΝΕΙ....την   ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ....όπως   ΟΛΑ   ΤΑ   ΣΥΜΒΟΛΑ....αρχαια   και  νεα   ΔΕΙΧΝΟΥΝ...

                      όπως....π.χ.   στους    ΔΕΛΦΟΥς....ΣΤΟ   ΖΕΝ....στους   ΑΣΚΗΤΕς....ΣΤΟΥς    ΜΥΣΤΕς....ΣΤΗΝ   ΕΛΕΥΣΙΝΑ....

                            ΤΟ   ΜΟΝΟ.....ΑΠΑΙΤΕΙ    ΙΔΙΑΙΤΕΡΕς    ΣΥΝΘΗΚΕς   ......για  να   γινει....ΕΙΝΑΙ....ας  πουμε...ΕΝΑ   ΟΡΙΑΚΟ  ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ...

                                    καταλαβες....miss   ζουζου....ε,   η"....ταφτησες....   ε, ....τι   εγινε   αλλοιθωρισες...φτου....την   εχασα...


                        ........  ελα,   ολο   ΘΕΑΤΡΟ   εισαι....ο   μονος    εξυπνος    εδώ   μεσα....να  σου   χτυπήσουμε   παλαμακια...να,...

                            ----μη   χαλας,   το   κλιμα.....αστο   ευκρατο.....

                        .......ναι,   ενταξει....με   αναψες....όμως....δεν   το   ειχα   σκεφτει....ετσι....ΤΩΡΑ...εξηγούνται   όλα....ναι,   δηλαδης...

                                  εμεις.....οι  ανθρωποι   εννοω....ΓΕΝΝΙΟΜΑΣΤΕ   με  έναν   ιδιαιτερο   τροπο   ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑς   ο  καθενας...λογω...

                                                    της   κάθε    συνειδητης....φαινομενολογιας....ΟΤΑΝ...όμως   παρουσιάζονται   νεα   ΣΤΟΙΧΕΙΑ  ...στην 

                                           ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ.....τοτε    η   ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ....τροποποιηται...όπως   και   το   ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ   ΤΗΣ...

                               ΑΡΑ.....ο  χωρόχρονος   της   εκάστοτε   ΕΝΣΑΡΚΩΣΗΣ....ΕΧΕΙ    ΕΞΕΧΟΥΣΑ   ΣΗΜΑΣΙΑ....ΤΟΣΟ    ΑΤΟΜΙΚΑ....ΟΣΟ   ΚΑΙ 

                                         ΣΥΛΛΟΓΙΚΑ.....!   Δηλαδης....Η   ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ....ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΕΙ.....ΚΑΙ   ΕΠΕΚΤΕΙΝΕΙ....ΤΑ   ΣΑΡΚΙΑ  ΜΑΣ....

                                      και  όλα   αυτά....μεσω   του   Φ Ω Τ Ο Σ .....ναι,   διαολε....το   ΦΩΣ....παναγια  μου...ναι,   ΤΟ   ΦΩΣ......!!!!!!!!


                         ----ετσι,   μπραβο....ναι,   τωρα  βλέπεις....ότι    Η  ΨΥΧΗ.....ΔΕΝ   ΕΙΝΑΙ   ΧΑΟΣ.....ΟΛΑ   ΤΑ   ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ    ΕΙΝΑΙ   ΨΥΧΙΚΑ...

                                                ΚΑΙ   ΕΧΟΥΝ.....ΤΗΝ   ΑΙΤΙΑ  ΤΟΥΣ.....ΩΣ    Ε Ν Ε Ρ Γ Ε Ι Α .....ΩΣ    ΜΑΝΑ.....ΩΣ   ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ....


                            ........ΚΟΦΤΟ.....ξεφυγα.....μη   ξαναμιλήσεις.....μεχρι   να    επανελθω.....μη.....

                                     ---ότι,   πεις.....

                                 ..............

ΙΠΠΟΛΥΤΟΣ

  • ΑΜΡΑ Σύμβουλος
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Η ΚΒΑΝΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΙΑΣ ΑΝΙΕΡΗΣ ΜΕΤΕΝΣΑΡΚΩΣΗΣ......
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 11, 2014, 18:48:05 »
---ΛΟΙΠΟΝ....ποτε  δεν   θα   ΕΙΜΑΣΤΕ  ΒΕΒΑΙΟΙ....ΓΙΑ  ΤΟ   ΠΩΣ   μπορει  να  μας   ΚΥΡΙΕΨΕΙ   μια  ιδεα....τετοια  που  πολύ  ΔΥΣΚΟΛΑ...

               η  λογικη   να  μπορει  να   συμβιβαστεί   .....μη   ξεχναμε....τις   ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙς    δαιμονοληψίας....και   ΦΑΝΑΤΙΣΜΟΥ...

                      ΓΙΑΤΙ....οσο   καλοπροαίρετος-τη    και  νασαι....ο   ΛΥΚΑΝΘΡΩΠΙΣΜΟς.....αποτελει   μια   αιωνια....σε   ΙΣΧΥ....

                                                              ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗ.....και   δω  λεμε....Ο  ΦΟΒΟΣ   ΦΥΛΑΕΙ  ΤΑ  ΕΡΗΜΑ....!!


                 ......ρε,  τι   σου  πα....

                      ----καλα....οκευ...

                                  καιι....καιι...γαμωτο.....

Ορφέας

  • Διαχειριστής
  • ******
  • Μηνύματα: 1.717
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Η ΚΒΑΝΤΙΚΟΤΗΤΑ ΜΙΑΣ ΑΝΙΕΡΗΣ ΜΕΤΕΝΣΑΡΚΩΣΗΣ......
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 16, 2014, 18:37:40 »

---ΛΟΙΠΟΝ....ποτε  δεν   θα   ΕΙΜΑΣΤΕ  ΒΕΒΑΙΟΙ....ΓΙΑ  ΤΟ   ΠΩΣ   μπορει  να  μας   ΚΥΡΙΕΨΕΙ   μια  ιδεα....τετοια  που  πολύ  ΔΥΣΚΟΛΑ...
        η  λογικη   να  μπορει  να   συμβιβαστεί   .....
              


    Δηλαδή, δεν μιλάμε απλά για ....ιδεοληψία....
                                                            .... αλλά, για  . . . .  ι δ ε ο κ α τ α λ η ψ ί α ! ! ! !
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 16, 2014, 18:40:58 από Ορφέας »
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού, και μας φιμώνουν να μην ενημερωθεί ο κόσμος. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. Εχουν ενημερωθεί παγκόσμια Πανεπιστήμια - Κυβερνήσεις https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/