Αποστολέας Θέμα: Ευτράπελα του Εσωτερισμού.  (Αναγνώστηκε 24161 φορές)

Κανένας

  • Μηνύματα: 979
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Ευτράπελα του Εσωτερισμού.
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 15, 2007, 11:25:28 »
Προχτές συζητούσα με φίλους.  Μιλούσαμε για το ένστικτο που μερικές φορές μας ωθεί σε αποφάσεις.  Θέλησα να εξηγήσω κάποια πράγματα που νόμιζα ότι γνώριζα καλά.  Και με τη συζήτηση κατάλαβα ότι δεν ήξερα τη διαφορά μεταξύ Ένστικτου και Υποσυνείδητου.  Νόμιζα ότι είναι το ίδιο, αλλά δεν ήμουν και σίγουρος.  Άρα λοιπόν ξέρω πολύ λιγότερα από όσα νομίζω ότι ξέρω.

Στεναχωρέθηκα.  Είναι δυνατόν να συμβαίνει αυτό?  Μετά από τόση προσπάθεια και μελέτη? 

Μετά όμως σκέφτηκα ότι τα πράγματα δεν είναι και τόσο άσχημα.  Ο Σωκράτης έλεγε για τον εαυτό του : «ΕΝ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΕΙΔΑ».  Ε, αυτός δεν ήξερε τίποτα.  Εγώ πάλι καλά.  Από το Σωκράτη κάτι παραπάνω ξέρω. 

Άμα πια...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2007, 12:56:54 από Κανένας »
Ό,τι δε με σκοτώνει, με κάνει πιο δυνατό. Friedrich Nietzsche

Rose

  • Administrator
  • *****
  • Μηνύματα: 6.610
  • Karma: 7
  • Στο όνομα της Μητέρας Φύσης!
    • Προφίλ
    • E-mail
Απ: Ευτράπελα του Εσωτερισμού.
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 15, 2007, 12:57:57 »
Στεναχωρέθηκα.  Είναι δυνατόν να συμβαίνει αυτό?  Μετά από τόση προσπάθεια και μελέτη? 

Μετά όμως σκέφτηκα ότι τα πράγματα δεν είναι και τόσο άσχημα.  Ο Σωκράτης έλεγε για τον εαυτό του : «ΕΝ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΕΙΔΑ».  Ε, αυτός δεν ήξερε τίποτα.  Εγώ πάλι καλά.  Από το Σωκράτη κάτι παραπάνω ξέρω. 

Άμα πια...

Ωραίος!!   :D
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

Κανένας

  • Μηνύματα: 979
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Ευτράπελα του Εσωτερισμού.
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 09, 2007, 14:25:26 »
Τον περασμένο χειμώνα είχα μία ίωση.  Είπα λοιπόν να κάνω ένα διαλογισμό, να εξετάσω αν υπάρχει κάποιο σοβαρότερο ψυχολογικό πρόβλημα που την προκάλεσε. 

Αρχίζω το διαλογισμό και σε κάποια στιγμή ρωτάω την Άνιμα (θηλυκή-συναισθηματική πλευρά του εαυτού μου) που μπορεί να οφείλεται η ίωση.  Τότε εμφανίζεται η πρώην κοπέλα μου.  Η Άνιμα μου λέει να γυρίσω σε αυτήν αφού την αγαπάω.  Σκέφτομαι ότι χρειάζομαι επιβεβαίωση για μία τέτοια σημαντική απόφαση.  Διότι αυτή η σχέση ίσως οδηγήσει σε γάμο. 

Στο μυαλό μου έρχεται το τραπουλόχαρτο 8-Σπαθί.  Βγάζω την τράπουλα από το συρτάρι και ζητώντας επιβεβαίωση ότι η συμβουλή είναι σωστή, τραβάω το πάνω φύλο.  Είναι 8-Μπαστούνι!  Έπεσα αρκετά κοντά σκέφτηκα, αλλά δεν το βρήκα ακριβώς. 

Αποφασίζω να ξαναδοκιμάσω.  Αν το βρω τώρα, μέχρι που πάω να τη ζητήσω σε γάμο.  Μου έρχεται στο μυαλό το Άσσο-Καρό.  Τραβάω το πάνω φίλο: Άσσο-Σπαθί.  Χμ, σκέφτομαι....  μα και πάλι δεν το βρήκα ΑΚΡΙΒΩΣ. 

Αποφασίζω να ξαναδοκιμάσω.  Μου έρχεται στο μυαλό το 7-Σπαθί.  Τραβάω το πάνω φίλο: 2-Κούπα.  Ε, αυτό ήταν, ανακούφιση.  Απόδειξη ότι οι προβλέψεις ήταν τυχαίες και δε χρειάζεται να ξαναγυρίσω στην πρώην κοπέλα μου. 

Μου μπαίνει η ιδέα να δοκιμάσω για τελευταία φορά.  Μου έρχεται στο μυαλό το Ντάμα-Μπαστούνι.  Τραβάω το πάνω φίλο: Ντάμα-Μπαστούνι!  «Ε, Άι γ........σου» σκέφτομαι και πετάω την τράπουλα. 

Αμφιβάλω.  Απλά μπορεί να έχω ανοίξει το κανάλι επικοινωνίας με το ασυνείδητο και να βρίσκω τα χαρτιά.  Όχι όμως ότι είναι επιβεβαίωση ορθής συμβουλής. 

Η Άνιμα αγανακτεί.  Με χτυπάει στο κεφάλι με ένα τεράστιο τηγάνι και φεύγει συγχυσμένη.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 09, 2007, 14:42:54 από Κανένας »
Ό,τι δε με σκοτώνει, με κάνει πιο δυνατό. Friedrich Nietzsche

Trithemius

  • L.V.X.
  • Μηνύματα: 1.225
  • Karma: 0
  • Enflame thyself in prayer... Invoke often...
    • Προφίλ
Απ: Ευτράπελα του Εσωτερισμού.
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 09, 2007, 15:35:22 »
 ;D ;D ;D

Αχ βρε Άνιμα, πότε θα παντρευτείς τον Άνιμους για να επέλθει η ισορροπία των πάντων; ::)
...spes mea in mentem est...

suida

  • ΑΜΡΑ - Φίλος(Δ)
  • ***
  • Μηνύματα: 550
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Ευτράπελα του Εσωτερισμού.
« Απάντηση #19 στις: Δεκεμβρίου 09, 2007, 22:21:06 »
 ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΙΡΟ -ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΓΟΡΓΟΝΑ .ΑΥΤΗ Η ΓΟΡΓΟΝΑ ΛΟΙΠΟΝ
      ΓΕΝΝΗΣΕ ΕΝΑ ΑΥΓΟ !!! ΤΟ ΑΥΓΟ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΜΟΙΑΖΕ ΣΕ
                               ΚΑΝΕΝΑ
 ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΓΟΡΓΟΝΕΣ!!
                 ΗΤΑΝ ΣΕ ΣΧΗΜΑ ΤΡΙΜΠΟΥΣΟΝ!!
 Η ΚΑΙΜΕΝΗ Η ΓΟΡΓΟΝΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ,?! ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΔΩΣΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ
                 ΣΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΓΟΡΓΟΝΕΣ!! ΕΚΑΤΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΩΣΗΣΕ!!
 ΠΕΡΑΣΑΝ 6 ΜΗΝΕΣ ΟΤΑΝ Η ΜΑΜΑ ΓΟΡΓΟΝΑ ΕΝΟΙΩΣΕ ΟΤΙ ΤΟ ΑΥΓΟ
                  ΕΣΠΑΣΕ!! ΜΕ ΠΟΛΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΕΣΚΥΨΕ
 ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΑΥΓΟ!!
 ΚΑΙ ΤΟΤΕ!! ΠΡΟΣ ΜΕΓΑΛΗ ΤΗΣ ΕΚΠΛΗΞΗ-ΕΙΔΕ ,ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΤΟΥ
                  ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ !! ΝΑΙ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!
ΓΕΜΑΤΗ ΧΑΡΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ!! ΟΠΩΣ -ΧΟΡΕΥΤΙΚΕΣ ΦΙΓΟΥΡΕΣ
                             ΚΑΙ ΑΛΛΑ!!ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ!!
 ΕΙΔΑΝ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΓΟΡΓΟΝΕΣ -ΚΑΙ ΕΤΡΕΞΑΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ!!
  ΜΟΛΙΣ ΠΛΗΣΙΑΣΑΝ!!-ΤΙ ΝΑ ΔΟΥΝ!! ΕΝΑΝ ΜΙΚΡΟ -ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟ
                               ΑΝΘΡΩΠΟ!!
 ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΛΑ!! ΑΚΟΥΣΤΗΚΑΝ ΝΑ ΛΕΝΕ!!Ε, ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΕΝΑ
                               ΘΑΥΜΑ!!
ΕΚΤΟΣ ,-ΚΑΙ ΑΝ...ΤΙ ΝΑ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ ΤΩΡΑ!!/??
  Η ΠΙΟ ΓΡΙΑ ΑΠΟ ΟΛΛΕΣ!! ΠΛΗΣΙΑΣΕ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΚΟΙΤΩΝΤΑΣ ΚΑΛΑ-ΚΑΛΑ
                 ΦΩΝΑΞΕ!!! ΑΥΤΟ -ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΕΡΙΑ!! ΚΑΙ -ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ
  ΝΑΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙΤΟΥ!! ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ!! ΣΑΝ ΤΗΓΑΝΙ ΜΟΙΑΖΕΙ!!
  ΔΕΝ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΞΕΡΩ !!!
 ΥΥΥ!!!  ΑΑΑΑ!!! ΕΙΠΑΝ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ !!ΔΕΝ ΜΟΙΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟΥ ΑΝΙΜΟΥΣ!!
                 ΟΥΤΕ ΤΗΣ ΑΝΙΜΑ ΜΟΙΑΖΕΙ!! ΕΙΠΑΝ-ΚΟΙΤΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΜΑΝΑ-ΓΟΡΓΟΝΑ!!
  ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΞΑΦΝΙΚΑ !!!ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΕΚΠΛΗΚΤΑ ΜΑΤΙΑ ΟΛΩΝ!-ΤΟ ΜΩΡΟ
                ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ-ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ-ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ!!-
ΤΟΣΟ ,ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΦΟΒΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΕΤΡΕΞΑΝ ΝΑ ΚΡΥΦΤΟΥΝ!!
       ΜΑ, Η ΜΑΜΑΤΟΥ ΔΕΝ ΕΦΥΓΕ!! -ΟΤΑΝ ΟΛΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ -!!ΤΟ ΠΛΑΣΜΑ
ΑΥΤΟ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑΣ ΚΑΡΧΑΡΙΑΣ!!ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΑΝ ΟΙ ΚΑΡΧΑΡΙΕΣ!!
       ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ -ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΟΥΤΕ ΓΟΡΓΟΝΕΣ!!
ΑΠΟ ΜΙΣΟΣ!! ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΨΑΡΙΑ ΑΔΕΛΦΙΑΤΟΥΣ!!
       ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ-ΜΑ -ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΣΤΕΚΕΤΑΙ!!
 ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΚΟΜΟΙΡΕΣ ΤΙΣ ΓΟΡΓΟΝΕΣ!! Ε, -ΖΗΣΑΝ ΑΥΤΕΣ ΚΑΚΑ-
               ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!!!
  ΟΥΤΕ ΜΠΑΝΙΟ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΟΥΜΕ!!!!!!!!!!!

 

Rose

  • Administrator
  • *****
  • Μηνύματα: 6.610
  • Karma: 7
  • Στο όνομα της Μητέρας Φύσης!
    • Προφίλ
    • E-mail
Απ: Ευτράπελα του Εσωτερισμού.
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 10, 2007, 16:39:53 »
Μου μπαίνει η ιδέα να δοκιμάσω για τελευταία φορά.  Μου έρχεται στο μυαλό το Ντάμα-Μπαστούνι.  Τραβάω το πάνω φίλο: Ντάμα-Μπαστούνι!  «Ε, Άι γ........σου» σκέφτομαι και πετάω την τράπουλα. 

Αμφιβάλω.  Απλά μπορεί να έχω ανοίξει το κανάλι επικοινωνίας με το ασυνείδητο και να βρίσκω τα χαρτιά.  Όχι όμως ότι είναι επιβεβαίωση ορθής συμβουλής. 

Η Άνιμα αγανακτεί.  Με χτυπάει στο κεφάλι με ένα τεράστιο τηγάνι και φεύγει συγχυσμένη.

 :D :D :D

Αγαπητέ Κανένα,

μας έχεις δείξει τον δρόμο, προς ένα τρόπο εξελιγμένης αυτοψυχανάλυσης... Παρά το κωμικοτραγικό του χαρακτήρα, το πείραμα ήταν πετυχημένο... Η διάθεσή σου να παντρευτείς την κοπέλα ήταν 50%, και αυτή η εσωτερική σύγκρουση, δηλαδή το δίλημμα, μπορεί να προκαλέσει ίωση.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2007, 17:41:35 από Rose_777 »
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

Κανένας

  • Μηνύματα: 979
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Ο Οραματισμός και τα τηλέφωνα (#2)
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 20, 2008, 20:24:54 »
Θυμόσαστε την ιστορία που είχα, "Ο Οραματισμός και τα τηλέφωνα"?

Έχει και συνέχεια.

Πρόσφατα κάνω τον ίδιο Οραματισμό.  Να έλξω μία καλή σύντροφο.  Την επόμενη ημέρα μου στέλνει sms η ίδια.  Η πρώην κοπέλα μου.  Είχαμε να επικοινωνήσουμε πάνω από 3 μήνες.

Ε, αυτά τα πράγματα δε γίνοντε!  Έχει περάσει πια τα όρια του αστείου.....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2008, 21:52:37 από Κανένας »
Ό,τι δε με σκοτώνει, με κάνει πιο δυνατό. Friedrich Nietzsche

Trithemius

  • L.V.X.
  • Μηνύματα: 1.225
  • Karma: 0
  • Enflame thyself in prayer... Invoke often...
    • Προφίλ
Απ: Ευτράπελα του Εσωτερισμού.
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 20, 2008, 22:46:58 »
I am totally flabbergasted :o

Μήπως παίζει τίποτα για νούμερα από Τζόκερ, Λόττο κλπ; ;D 8)
...spes mea in mentem est...

Κανένας

  • Μηνύματα: 979
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Ευτράπελα του Εσωτερισμού.
« Απάντηση #23 στις: Μαΐου 28, 2008, 23:47:47 »
Το υποσυνείδητό μου μαθαίνει ξένες γλώσσες.

Τους τελευταίους μήνες έχω σχέση με μία Ελληνοαμερικάνα.  Η σχέση όσο πάει και σοβαρεύει.    Ένα από τα προβλήματα που έπρεπε να επιλύσω σε αυτή τη ζωή ήταν ο φόβος μου να κάνω οικογένεια.  Θεωρώ ότι έκανα πολύ δουλειά με τον εαυτό μου και ξεπέρασα τους φόβους μου.  Έτσι με ενδιαφέρον παρακολουθώ την εξέλιξη αυτής της σχέσης και προσπαθώ να της δώσω αρκετές ευκαιρίες.

Κάποια υποπροσωπικότητα του υποσυνείδητού μου λοιπόν(ξέρω πια αλλά δε μαρτυράω) μου παρουσιάστηκε χθες στον ύπνο μου.  Καθώς κοιμόμουνα, αισθάνθηκα ότι κάποιος ήταν μέσα στο δωμάτιο.  Αισθάνθηκα βήματα, την παρουσία κάποιου, έντονα ενεργειακά συμπτώματα στο σώμα μου.  Έχω αρκετή εμπειρία σε ανάλογες περιπτώσεις και συγκεντρώθηκα με προσοχή στο συμβάν.  Θεώρησα ότι κάτι θετικό θα βγει από αυτό το περιστατικό.  Ακολούθησε ο διάλογος :
Εγώ : «Ποιος είναι?»
Υποσυνείδητο : «In English» (μετάφραση: «Στα Αγγλικά»).
Το Υποσυνείδητο ήθελε να μιλήσει στα Αγγλικά.  Αισθάνθηκα ότι ήταν μία δυνατή και αυστηρή γυναικεία μορφή.  Ένιωσα λίγο τρόμο.
Εγώ : «Who is this?» (μετάφραση: «Ποιος είναι?»).
Υποσυνείδητο : «abrakge abgrdkop rgbdkm bvzaqw geugrtv abrakge abgrdkop rgbdkmbv zaqwgeugrtv ….»
Άναρθρος λόγος, ο οποίος ξεκαθάρισε και ακούστηκε η φράση:
Υποσυνείδητο :  «….this game is for Life!».  (μετάφραση: «...αυτό το παιγνίδι είναι για πάντα»)

Νομίζω ότι είναι προφανής η εξήγηση.  Το Υποσυνείδητο με προειδοποιεί ότι αυτή η σχέση με την Ελληνοαμερικάνα δεν είναι αστεία.  Μπορεί να καταλήξει σε σχέση ζωής.  Εντάξει αυτά.  Αλλά να απαιτήσει να συζητήσουμε και στα Αγγλικά!  Αυτό δεν το περίμενα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 29, 2008, 09:36:11 από Κανένας »
Ό,τι δε με σκοτώνει, με κάνει πιο δυνατό. Friedrich Nietzsche

Rose

  • Administrator
  • *****
  • Μηνύματα: 6.610
  • Karma: 7
  • Στο όνομα της Μητέρας Φύσης!
    • Προφίλ
    • E-mail
Απ: Ευτράπελα του Εσωτερισμού.
« Απάντηση #24 στις: Μαΐου 29, 2008, 06:15:41 »
Το Υποσυνείδητο ήθελε να μιλήσει στα Αγγλικά.  Αισθάνθηκα ότι ήταν μία δυνατή και αυστηρή γυναικεία μορφή.  Ένιωσα λίγο τρόμο.

[...]

Νομίσω ότι είναι προφανής η εξήγηση.  Υο Υποσυνείδητο με προειδοποιεί ότι αυτή η σχέση με την Ελληνοαμερικάνα δεν είναι αστεία.  Μπορεί να καταλήξει σε σχέση ζωής.  Εντάξει αυτά.  Αλλά να απαιτήσει να συζητήσουμε και στα Αγγλικά!  Αυτό δεν το περίμενα.

Μπορεί να είναι και το υποσυνείδητο της Ελληνοαμερικάνας, που σε προειδοποιεί να πάρεις σοβαρά την σχέση... :D
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

Κανένας

  • Μηνύματα: 979
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Ευτράπελα του Εσωτερισμού.
« Απάντηση #25 στις: Μαΐου 29, 2008, 09:32:15 »
Μπορεί να είναι και το υποσυνείδητο της Ελληνοαμερικάνας, που σε προειδοποιεί να πάρεις σοβαρά την σχέση... :D
Λες?  Να με επισκέπτεται τηλεπαθητικά και να με τρομοκρατεί στον ύπνο μου?  Αυτό ξεπερνάει τα όρια της κρεβατομουρμούρας..............
Ό,τι δε με σκοτώνει, με κάνει πιο δυνατό. Friedrich Nietzsche

Trithemius

  • L.V.X.
  • Μηνύματα: 1.225
  • Karma: 0
  • Enflame thyself in prayer... Invoke often...
    • Προφίλ
Απ: Ευτράπελα του Εσωτερισμού.
« Απάντηση #26 στις: Μαΐου 29, 2008, 15:51:58 »
succubus... :o
...spes mea in mentem est...

pressphoto

  • ΑΜΡΑ - Φίλος(Δ)
  • ***
  • Μηνύματα: 44
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Ευτράπελα του Εσωτερισμού.
« Απάντηση #27 στις: Μαΐου 29, 2008, 18:23:52 »
κ Κανενα ξεκολλα απο την πρωην σου[συγνωμη για την λαικιζουσα]γιατι δεν σε βλεπω να προχωρας.Αυτο το προβλημα δεν ειναι προβλημα.Εσυ το κανεις προβλημα.Αμα κοιταξεις εξω θα δεις τα πραγματικα προβληματα.Εγω πριν 2 χρονια πηγα στον πολεμο του λιβανου.Αν και η ηλικια μου ειναι μικρη μεγαλωσα ξαφνικα.Εκει να δεις ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Κανένας

  • Μηνύματα: 979
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Ευτράπελα του Εσωτερισμού.
« Απάντηση #28 στις: Μαΐου 29, 2008, 20:25:39 »
Αυτο το προβλημα δεν ειναι προβλημα.Εσυ το κανεις προβλημα.
Μα εννοείται.  Αυτά είναι προβλήματα που τα δημιουργεί το μυαλό μας.  Αν ήταν τόσο εύκολο να επιλυθούνε, η πνευματική εξέλιξη θα ήταν παιγνιδάκι και ο εσωτερισμός δε θα είχε λόγο ύπαρξης.
Ό,τι δε με σκοτώνει, με κάνει πιο δυνατό. Friedrich Nietzsche

pressphoto

  • ΑΜΡΑ - Φίλος(Δ)
  • ***
  • Μηνύματα: 44
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Ευτράπελα του Εσωτερισμού.
« Απάντηση #29 στις: Μαΐου 31, 2008, 11:17:38 »
συμφωνω ;D