Αποστολέας Θέμα: Κλιφώθ Καμπαλά  (Αναγνώστηκε 20563 φορές)

ΔΙΟς ΑΕΤΟς

  • Μηνύματα: 324
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Κλιφώθ Καμπαλά
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 30, 2011, 19:45:23 »
 ??? AΡΑ....αγαπητέ Ορφέα,αν και στην πρακτική,είναι ολοπρόθημα,και πολύ βατά,στην τελική,και βάση των όλων ποιό πάνω λεγομένων σας κάθε άλλο παρά ''αγγελικές παρουσίες'' είναι οπότε η επίκληση και χρήση τους για το κάθε τι,κάθε άλλο παρά θετική θα μπορούσε να εξελιχθεί...σε βάθος χρόνου...στοχάζωμε. ::)
Πώς όμως και γιατί έχουν τα απορίματα αυτά τέτειες ιδιότητες.Απο πού αντλούν δύναμη να εκτελούν το οτιδήποτε αφού κατ'ουσίαν είναι απλώς εξαμβλώματα όπως ελέχθει, κενά λάθη,ας το πω ιβρύδια...ποιός ή τι τούς δίνει χαρήσματα να μπορούν να κάνουν το οτιδήποτε καλό είτε αρνητικό.Θεωρητικά θα έπρεπε να είναι παντελώς ανενεργά.Η όχι? ???
Ο ισχυρός ας επικρατήσει...

Ορφέας

  • Διαχειριστής
  • ******
  • Μηνύματα: 1.717
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Κλιφώθ Καμπαλά
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 31, 2011, 00:00:59 »
??? AΡΑ....αγαπητέ Ορφέα,αν και στην πρακτική,είναι ολοπρόθημα,και πολύ βατά,στην τελική,και βάση των όλων ποιό πάνω λεγομένων σας κάθε άλλο παρά ''αγγελικές παρουσίες'' είναι οπότε η επίκληση και χρήση τους για το κάθε τι,κάθε άλλο παρά θετική θα μπορούσε να εξελιχθεί...σε βάθος χρόνου...στοχάζωμε. ::)
Πώς όμως και γιατί έχουν τα απορίματα αυτά τέτειες ιδιότητες.Απο πού αντλούν δύναμη να εκτελούν το οτιδήποτε αφού κατ'ουσίαν είναι απλώς εξαμβλώματα όπως ελέχθει, κενά λάθη,ας το πω ιβρύδια...ποιός ή τι τούς δίνει χαρήσματα να μπορούν να κάνουν το οτιδήποτε καλό είτε αρνητικό.Θεωρητικά θα έπρεπε να είναι παντελώς ανενεργά.Η όχι? ???

Η "πρακτική" που αναφέρεσαι, έχει να κάνει αποκλειστικά και μόνο με τα προσωπικά "απορρίμματα"....Τα κάθε λογής απορρίμματα που κυριολεκτικά πετάμε στον προσωπικό μας "σκουπιδοτενεκέ", καθώς απωθούμε ανεκπλήρωτες επιθυμίες στο ασυνείδητο. Πληθώρα "προϊόντων"  που φωλιάζουν στο ασυνείδητο και δεν έχουν αφομοιωθεί ακόμα από το συνειδητό, δύνανται να αποκτήσουν ενέργεια - άλλωστε η πηγή ενέργειας βρίσκεται στο ασυνείδητο - και να καταφέρουν παράλληλα να οντοποιηθούν, όχι βέβαια σαν υλικά όντα, αλλά ως ενεργειακές "φούσκες". Η ονοματοδότησή τους μάλιστα συντελεί πάρα πολύ στη συμπύκνωση και στην ενδυνάμωσή τους. Αυτά τα "ενεργειακά συμπυκνώματα" είναι που η κάθε "πρακτική" δύναται να "προβάλλει" έξω από το ασυνείδητο. Αυτές οι "ενεργειακές φούσκες" είναι ουσιαστικά οι δαίμονες των επικλητικών πρακτικών.

Αυτά συμβαίνουν στο επίπεδο των προσωπικών λειτουργιών. Το αμέσως ανώτερο επίπεδο μετά το προσωπικό ασυνείδητο, είναι το μαζικό ασυνείδητο, με αντίστοιχες λειτουργίες και αντίστοιχα οντοποιημένα ενεργειακά συμπυκνώματα, τα οποία πολύ δύσκολα ελέγχονται, ακόμα και από έναν μυημένο ανώτερων βαθμών. Αναλογική είναι φυσικά και η τάξη μεγέθους και ενεργειακής έντασης και για τον λόγο αυτό είναι παραλογισμός η επίκλησή τους....

Στο ανθρώπινο προσωπικό ασυνείδητο "ενοικούν" οι πρώτης βαθμίδας ενεργειακές οντότητες. Οι δεύτερης βαθμίδας βρίσκονται στο πανανθρώπινο μαζικό ασυνείδητο, οι οντότητες τρίτης βαθμίδας σε αντίστοιχο γαλαξιακό επίπεδο και τέλος σε συμπαντικό επίπεδο, "οντοποιημένα" τέταρτης τάξης είναι τα προαναφερόμενα Κλιφόθ.

Νομίζω - για να μην επεκταθούμε (για εύλογους λόγους) σε λεπτομέρειες - γίνεται αντιληπτό από κάποιον που έχει κάποια εμπειρία σε "πρακτικές", από που αποκτούν ιδιότητες και πως ενεργοποιούνται. Όχι μόνο λοιπόν δεν είναι ανενεργά, αλλά είναι εξαιρετικά ενεργητικά και μαζί με κάποιες γνωστές ιδιότητες, είναι και ακραία εκδικητικά.
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού, και μας φιμώνουν να μην ενημερωθεί ο κόσμος. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. Εχουν ενημερωθεί παγκόσμια Πανεπιστήμια - Κυβερνήσεις https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

ΙΠΠΟΛΥΤΟΣ

  • ΑΜΡΑ Σύμβουλος
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Κλιφώθ Καμπαλά
« Απάντηση #17 στις: Ιουλίου 31, 2011, 00:58:26 »
         
             ----ΕΜΕΙΣ,    δεν   ξερουμε    τι   ΕΙΝΑΙ   Η  ΘΕΙΑ   ΦΥΣΗ    ΚΑΘΕΑΥΤΗ....εκτος    απο  το  γεγονος   οτι    ειναι..

                                                  ΥΠΕΡΤΕΛΕΙΑ....


                  Ο    ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ    ΤΟΥ    ΠΡΟΣΩΠΟΥ    ΤΗΣ   ΘΕΙΑς    ΦΥΣΗΣ     ΔΙΑΣΦΑΛΙΖΕΤΑΙ....εντελως,   γιατι...

                            ΤΟ    ΠΡΟΣΩΠΟ    ΧΩΡΙΣ   ΤΗΝ   ΚΟΙΝΩΝΙΑ     ΔΕΝ   ΕΙΝΑΙ    Π Ρ Ο Σ Ω Π Ο ....

                            ΚΑΙ    Η   ΚΟΙΝΩΝΙΑ    ΠΡΟΥΠΟΘΕΤΕΙ.....ΜΙΑ    ΚΟΙΝΗ   ΦΥΣΗ....



                  ΚΑΜΙΑ.....ΦΥΣΗ     Π Ν Ε Υ Μ Α Τ Ι Κ Ο Υ    ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ....ΔΕΝ    ΕΧΕΙ   ΥΠΟΣΤΑΣΗ....Χ Ω Ρ Ι Σ    ΠΡΟΣΩΠΟ....


                  ΟΥΤΕ,    ΤΟ    Α Ν Θ Ρ Ω Π Ι Ν Ο     ΠΡΟΣΩΠΟ     ΥΠΑΡΧΕΙ....ΧΩΡΙΣ   ΤΗΝ   ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ....ΦΥΣΗΣ     με   αλλα   προσωπα.


       ΓΙΑ    ΝΑ    ΜΠΟΡΕΣΕΙ.....ΝΑ    Ε Ν Ω Θ Ε Ι ....!    ΜΕ  ΤΗ   Θ Ε Ι Α     Φ Υ Σ Η     ΣΕ   Ε Ν Α    ΘΕΙΟ   ΠΡΟΣΩΠΟ   ....

                                     Η     Α Ν Θ Ρ Ω Π Ι Ν Η     Φ Υ Σ Η ....

                    η  οποια    υφισταται     σε    πολλα   προσωπα.....   ΠΡΕΠΕΙ    ΝΑ    ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ....!

                                     ΜΙΑ    Ο Ρ Ι Σ Μ Ε Ν Η     ΟΜΟΙΟΤΗΤΑ     ΜΕ   ΤΗ   ΘΕΙΑ    ΦΥΣΗ....


                                      ΠΟΥ     ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ      ΣΤΑ    Τ Ρ Ι Α     ΘΕΙΑ    Π Ρ Ο Σ Ω Π Α .....


                  ΩΣ    Μ Ε Γ Ι Σ Τ Η     Μ Ο Ρ Φ Η     Ε Ν Ω Σ Η Σ     Δ Υ Ο     Φ Υ Σ Ε Ω Ν ....


                                                                                              ΝΑ,   γιατι   ερχονται    τα   κλιφωθ ...απο   τον   ΚΑΜΠΑΛΑ...

ΔΙΟς ΑΕΤΟς

  • Μηνύματα: 324
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Κλιφώθ Καμπαλά
« Απάντηση #18 στις: Ιουλίου 31, 2011, 01:26:22 »
Τρομερό....
Ευχαριστώ.Μα αφού οι μονολεκτικές απαντήσεις απαγορεύοντε ....θα έπρεπε να σας γράψω χίλια ευχαριστώ...αγαπητοί Ορφέα, Ιππόλυτε...τι να πώ... :-[ ευχαριστώ.Πολύ.
Ο ισχυρός ας επικρατήσει...

ΙΠΠΟΛΥΤΟΣ

  • ΑΜΡΑ Σύμβουλος
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Κλιφώθ Καμπαλά
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 31, 2011, 01:52:14 »

           ΠΟΤΕ.....αδελφη  μας  ,   δεν   λεμε   ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.....Π Ο Τ Ε ....οριστε,   με   εκανες   να   ΚΟΚΚΙΝΙΣΩ...


                ---επετρεψε  μου,   να   α ν α φ ε ρ ω .....Ο   ΠΙΟ    ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟς    ΤΡΟΠΟς   ΝΑ  ΑΠΟΚΤΗΣΕΙς    ΦΙΛΟΥς...

                                                                                       ΕΙΝΑΙ....ΝΑ   ΤΟΥς    ΣΥΓΧΑΙΡΕΙς.....για  τις   αποτυχιες  τους.


                                                                                                                                              Με  αγαπη...

ΔΙΟς ΑΕΤΟς

  • Μηνύματα: 324
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Κλιφώθ Καμπαλά
« Απάντηση #20 στις: Αυγούστου 06, 2011, 23:07:22 »

           ΠΟΤΕ.....αδελφη  μας  ,   δεν   λεμε   ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.....Π Ο Τ Ε ....οριστε,   με   εκανες   να   ΚΟΚΚΙΝΙΣΩ...


                ---επετρεψε  μου,   να   α ν α φ ε ρ ω .....Ο   ΠΙΟ    ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟς    ΤΡΟΠΟς   ΝΑ  ΑΠΟΚΤΗΣΕΙς    ΦΙΛΟΥς...

                                                                                       ΕΙΝΑΙ....ΝΑ   ΤΟΥς    ΣΥΓΧΑΙΡΕΙς.....για  τις   αποτυχιες  τους.


                                                                                                                                              Με  αγαπη...


Αγαπητέ μου ΙΠΠΟΛΥΤΕ...Θεωρώ στοιχειώδες να πώ ''ευχαριστώ'' σε όποιον μου δείξη κάτι ορθό,μου πεί κάτι καλό,μου προσφέρει κάτι αυθορμήτως και μάλιστα σε πράγματα που έως τώρα είχα εσφαλμένες εντυπώσεις κι έκανα λάθη,οπότε αν δέν ευχαριστήσω νοιώθω τον εαυτό μου αγνώμονα και αυτό δεν ΜΟΥ το επιτρέπω.
Δεν συναιχάρηκα κανέναν,αν και θα έπρεπε,συχαίνομε τους κόλακες και τις κολακίες σαν τους αρχαίους μας προγόνους...είναι χειρότεροι κι από εχθροί...κρατούν τον ανθρωπο σε στάσιμη κατάσταση μη εξελίσημη,επαναπαυόμενο διαρκώς στις δάφνες του....ενώ αυτοί προχωρούν...αυτό ειναι άλλο,κι άλλο να παραδεχτεί κανείς την ορθή βοήθεια και την αρωγή που τυχόν του προσεφέρθη...σωστά?
Παρατηρώ με πολύ σεβασμό στην παρουσία σου,την μετριοφροσύνη και την ταπεινότητα που σε διακρίνουν.Μα αν οι γνώσεις δεν συνοδεύοντε από αρετές...τι αξία έχουν τότε....αλήθεια...
Αργησα να απαντήσω στο πόστ σου αδερφέ (επιτρεψέ μου να σε αποκαλώ και εγώ αδερφέ) ΙΠΠΟΛΥΤΕ,διότι έχω ανακατέψει κάπως τις ρυθμήσεις μου και δεν βλέπω πότε απαντούν νεα πόστ σε δικά μου..
Ας είσαι πάντα υγιείς και αρμονικός
Με σεβασμό.
Ο ισχυρός ας επικρατήσει...