Αποστολέας Θέμα: 'Αγγελοι στη Γη  (Αναγνώστηκε 31360 φορές)

giannis9

  • ΑΜΡΑ - Μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 115
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: 'Αγγελοι στη Γη
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 20, 2011, 05:33:40 »
:D :D

Η χροιά της φωνής, παίζει μεγάλο ρόλο στην θεραπευτική, αρκεί να μην κατευθύνει σε ψευδαισθήσεις... ;)
:-X :-X :-X :-X :-X 
Να γνωρίζεις το σωστό και να πράτεις το καλό,γιατί το καλό δεν ειναι πάντα και το σωστό.

προμηθέας

  • ΑΜΡΑ - Μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 110
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: 'Αγγελοι στη Γη
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 20, 2011, 20:57:52 »
Αγαπητοί αδελφοί-ές λυπάμαι αλλά υπάρχουν αποδείξεις και ντοκουμέντα για την ύπαρξη αγγέλων στην γη.
Ιδού :

http://www.youtube.com/watch?v=cAVkOVGs2sA&feature=player_embedded


giannis9

  • ΑΜΡΑ - Μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 115
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: 'Αγγελοι στη Γη
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 02:22:50 »
lol
 ;D ;D ;D ;D αΠΟ ΑΥΡΙΟ ΜΟΝΟ AXEEEEEEE
Να γνωρίζεις το σωστό και να πράτεις το καλό,γιατί το καλό δεν ειναι πάντα και το σωστό.

Rose

  • Administrator
  • *****
  • Μηνύματα: 6.610
  • Karma: 7
  • Στο όνομα της Μητέρας Φύσης!
    • Προφίλ
    • E-mail
Απ: 'Αγγελοι στη Γη
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 03:14:08 »
Φυσικοί 'Αγγελοι υπάρχουν...

Εμείς είμαστε... 'Ολοι οι εσωτεριστές... Αγγελιοφόροι και απόστολοι μηνυμάτων στη Γη...  ;)

'Αγγελοι επίσης θεωρούνται οι αστρικές οντότητες κάθε Σφαίρας, στην Καμπάλα.

Στοιχειακά (Αιθερικό), 'Αγγελοι (Αστρικό), Αρχάγγελοι (Νοητικό), Θεοί (Πνευματικό) ως Αρχετυπικές έννοιες.

Δεν συνομιλούμε όμως με τους αγγέλους (θρησκεία), αλλά συντονιζόμαστε μαζί τους, αρχετυπικά (εσωτερισμός), αυτή είναι η διαφορά.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 21, 2011, 03:21:55 από Rose »
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

Rose

  • Administrator
  • *****
  • Μηνύματα: 6.610
  • Karma: 7
  • Στο όνομα της Μητέρας Φύσης!
    • Προφίλ
    • E-mail
Απ: 'Αγγελοι στη Γη
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 04:44:54 »
http://www.youtube.com/watch?v=dJbKhQv2xQw&feature=email

Άγγελέ μου, αν κατέβεις προς την γη
θέλω να έρθεις να μιλήσουμε μαζί
περιμένω να μου δώσεις συμβουλή
πως να γιάνω μία καρδιά που αιμορραγεί.

Άγγελέ μου, έχει αγιάτρευτη πληγή,
από θαύμα είναι ακόμα ζωντανή
έχει τραύμα βαθύ κι η λεπίδα η κοφτερή
δηλητήριο είχε και έρωτα πολύ.

Άγγελέ μου, μία χάρη σου ζητώ
στο όνειρό μου, λύση στο αίνιγμα να βρω
την καρδιά μου γιάτρεψε την αν μπορείς,
με ένα δάκρυ από τα βάθη της ψυχής.
και αν την σώσεις θα σου τάξω προσευχή
στον θεό μου, να σου δώσει την ευχή
για να γίνεις των αγγέλων διοικητής.
Και ένα θρόνο στον παράδεισο να βρεις!

Άγγελε μου, άγγελέ μου
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

ΙΠΠΟΛΥΤΟΣ

  • ΑΜΡΑ Σύμβουλος
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: 'Αγγελοι στη Γη
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 08:50:33 »

           ΤΡΙΑ......ΕΙΝΑΙ   ΤΑ   ΒΑΣΙΚΑ    ΛΑΘΗ--Σ Φ Α Λ Μ Α Τ Α .....ΤΟΥ  ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΥ   ΕΙΔΟΥΣ    ΠΟΥ   ΑΥΤΟΑΠΟΚΑΛΕΙΤΑΙ....

                                                                           Α Ν Θ Ρ Ω Π Ο Σ ......


                 1)    Η     Π Ρ Ο Σ Η Λ Ω Σ Η      ΣΤΙΣ    Α Ι Σ Θ Η Σ Ε Ι Σ ......ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ....


                  2)    Η    ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ    Α Ρ Ν Η Σ Η     ΤΗΣ    ΥΓΕΙΟΥΣ    Δ Ι Α Ι Σ Θ Η Σ Η Σ ......

               
                 3)      Ο    Μ Η   ΕΛΕΓΧΟΣ......ΤΟΥ    Ν Ε Υ Ρ Ι Κ Ο Υ     ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ.....απολυτη   απουσια   Π Ε Ι Θ Α Ρ Χ Ε Ι Α Σ ....

                                                           ΣΤΟ    Π Ν Ε Υ Μ Α ......


          ΕΙΝΑΙ    ΒΕΒΑΙΟ    Ο,ΤΙ   Ο   ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ    ΠΡΟΑΓΕΙ    ΤΗΝ    ΕΙΚΟΝΟΠΛΑΣΙΑ    ΤΗΣ   ΨΥΧΗΣ.....ΤΟΥ   ΚΑΘΕ   ΕΝΟΣ  ΑΠΟ  ΕΜΑΣ.

                      ΑΛΛΑ.....ΣΤΟΝ   ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟ   Ο  ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ....ΓΙΝΕΤΑΙ   ΜΟΝΟ   ΚΑΤΟΠΙΝ   ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑΣ....

                                ΤΗΣ   ΑΤΟΜΙΚΗΣ    ΝΟΗΣΗΣ.....


                   ΤΟ  ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ    ΕΙΝΑΙ.....    ΣΤΗΝ    ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ........ΤΟΥ   ΚΑΘΕ   ΕΝΟΣ....


                                                    ΩΣ     Σ  Κ  Ε  Ψ  Ε  Ι  Σ  .......που    Α Υ Τ Ο Σ /ΤΗ     Ν Ο Μ Ι Ζ Ε Ι .....

                           ΟΤΙ......

                                                         ΔΕΝ     ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ....


                                                                                                                                     Η  ΑΓΑΠΗ  ΔΕΝ  ΕΙΝΑΙ   ΓΙΑ  ΟΛΟΥΣ....

Ορφέας

  • Διαχειριστής
  • ******
  • Μηνύματα: 1.717
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: 'Αγγελοι στη Γη
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 10:02:24 »
Σημαντικές και αναμφίβολα ορθές οι επισημάνσεις που παρατέθηκαν. Πότε η φαντασίωση γίνεται ψευδαίσθηση; πως οι ανέλεγκτες κρύφιες επιθυμίες ύπουλα μεταμορφώνονται σε προφητείες; Γιατί η παντελής απουσία αυτοελέγχου οδηγεί σε χαοτική λειτουργία το πνεύμα;

Απαντήθηκαν ήδη τα ερωτήματα: Όταν εξ έλειψαν οι Μύστες και την θέση τους πήραν οι τουρίστες του εσωτερισμού, το μαζικό ασυνείδητο μολυσμένο από τις επιπολαιότητες της δογματικής αφέλειας επικαλύφθηκε από νοσηρές δεισιδαιμονίες και το πνεύμα διαχύθηκε μη υπάρχοντος δομημένου ελεγχόμενου "δοχείου" υποδοχής.

Στην Αστρολογία λέγεται ότι η Αφροδίτη είναι κατώτερη οκτάβα του Ποσειδώνα. Ο Ποσειδώνας συμβολίζει το κέντρο της πνευματικότητας και η Αφροδίτη την βασική παράμετρο στην ψευδαίσθηση της "Μάγια", του αστρικού.... Είναι σύμπτωμα και συνέπεια της τουριστικής περιήγησης στον εσωτερισμό η κατάντια της σύγχυσης, ώστε να εκλαμβάνονται οι προβολές των φαντασιώσεων ως πνευματικότητα....

Απόδειξη φαντασίωσης είναι η αντίληψη ως μορφοποιημένων όντων - των Αρχαγγέλων - των "όντων" του Νοητικού που στερούνται ολωσδιόλου μορφής.

Η αγάπη της Αφροδίτης συνέπεια της ανασφάλειας στον Φυσικό κόσμο, (ουσιαστικά η εγωιστική ανάγκη να μας αγαπούν), δεν έχει καμιά σχέση με την παγκόσμια και ανιδιοτελή Αγάπη της Πνευματικότητας. Αυτός και αυτή που μιλάνε συνεχώς για αγάπη, χρειάζονται οι δυστυχείς - ως συναισθηματικά ανώριμοι ακόμα - να τους αγαπούν. Οι σπάνιοι άνθρωποι που κοινωνούν το πνευματικό, δεν μιλάν για αγάπη.... Απλά, Αγαπούν....
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 22, 2011, 10:06:10 από Ορφέας »
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού, και μας φιμώνουν να μην ενημερωθεί ο κόσμος. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. Εχουν ενημερωθεί παγκόσμια Πανεπιστήμια - Κυβερνήσεις https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

ΔΙΟς ΑΕΤΟς

  • Μηνύματα: 324
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: 'Αγγελοι στη Γη
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 23:41:26 »
Η  ΑΓΑΠΗ  ΔΕΝ  ΕΙΝΑΙ   ΓΙΑ  ΟΛΟΥΣ....

χμ....εκεί στο δούναι και λαβείν κάτι στραβώνει...μα όλο το μυστικό είναι ακριβώς αυτό.
Δεν υπάρχει παζάρι στα αισθήματα και κυρίως στην αγάπη...αν και το θέμα είναι άλλο μάλλον παράπλευρο...
Αγάπη αν θέλεις μπορείς να προσφέρεις αλλά δεν είναι κανείς υποχρεωμένος να σου αποδώσει...
ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΟΙ ΕΠΙΠΛΑΣΤΟΙ ΣΟΥ ΑΓΓΕΛΟΙ...... :-\
Ο ισχυρός ας επικρατήσει...

ΙΠΠΟΛΥΤΟΣ

  • ΑΜΡΑ Σύμβουλος
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: 'Αγγελοι στη Γη
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 12:36:23 »
   ΑΓΑΠΗΤΗ  ΔΙΟς.....ΝΑΙ....ΠΑΝΤΑ,  ΜΑ  ΠΑΝΤΑ....ΚΑΤΙ   Σ Τ Ρ Α Β Ω Ν Ε Ι .....

                               και  στο  τελος  τι  μενει??    η  απαλη  γευση   της   α ν α μ ν η σ η ς .....ολα  καλα  λοιπον,   κουκλα  μου...ολα  κ α λ α ...

                                                                                                                                                      χρυσαφενια...μου,

ΔΙΟς ΑΕΤΟς

  • Μηνύματα: 324
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: 'Αγγελοι στη Γη
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 16:25:43 »
   ΑΓΑΠΗΤΗ  ΔΙΟς.....ΝΑΙ....ΠΑΝΤΑ,  ΜΑ  ΠΑΝΤΑ....ΚΑΤΙ   Σ Τ Ρ Α Β Ω Ν Ε Ι .....

                               και  στο  τελος  τι  μενει??    η  απαλη  γευση   της   α ν α μ ν η σ η ς .....ολα  καλα  λοιπον,   κουκλα  μου...ολα  κ α λ α ...

                                                                                                                                                      χρυσαφενια...μου,


Ναί αδερφέ μου ΙΠΠΟΛΥΤΕ.....έτσι είναι και τελικά αυτό είναι και το μεγάλο κέρδος...όλα καλά..όλα καλά...
ΔΊΝΟΥΝ ΌΣΟΙ ΈΧΟΥΝ ΝΑ ΔΏΣΟΥΝ...ΚΑΙ ΑΥΤΟΊ ΝΟΙΏΘΟΥΝ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΊΑ...ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΊΑ ΤΗς ΠΡΟΣΦΟΡΆς...
          ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ. :)   
Ο ισχυρός ας επικρατήσει...

Rose

  • Administrator
  • *****
  • Μηνύματα: 6.610
  • Karma: 7
  • Στο όνομα της Μητέρας Φύσης!
    • Προφίλ
    • E-mail
Απ: 'Αγγελοι στη Γη
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 20:50:42 »
ΝΑΙ....ΠΑΝΤΑ,  ΜΑ  ΠΑΝΤΑ....ΚΑΤΙ   Σ Τ Ρ Α Β Ω Ν Ε Ι .....

                               και  στο  τελος  τι  μενει??    η  απαλη  γευση   της   α ν α μ ν η σ η ς

Ο Παράδεισος είναι μέσα μας. 'Ομως λίγοι βρίσκουμε τον δρόμο, ή τα κατάλληλα κλειδιά, που ανοίγουν τις Πύλες του Παραδείσου.  Γιατί?  Γιατί ίσως δεν προσπαθούμε αρκετά.

 

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 24, 2011, 04:27:40 από Rose »
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

xrysanthemo

  • ΑΜΡΑ - Φίλος(Δ)
  • ***
  • Μηνύματα: 6
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: 'Αγγελοι στη Γη
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 12:54:30 »
Αγαπητή ΔΙΟΣ, επέτρεψε μου να ρωτήσω.

Πιστεύεις ότι ευτυχία νιώθει αυτός που δίνει αγάπη, ακόμα κι όταν αργότερα προδοθεί και πληγωθεί;

Rose

  • Administrator
  • *****
  • Μηνύματα: 6.610
  • Karma: 7
  • Στο όνομα της Μητέρας Φύσης!
    • Προφίλ
    • E-mail
Απ: 'Αγγελοι στη Γη
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 15:51:22 »
Αγαπητή Χρυσάνθεμο,

καλωσόρισες στη Ροδοσταυρική μας συντροφιά. 

Πάρα πολύ καλή η ερώτησή σου, που μας πονά όλους μας. 

Είναι αλήθεια πως η προδοσία μας πληγώνει αφάνταστα, ειδικά, από άτομα, που έχουμε δώσει πολλά.

'Ομως η πραγματική ευτυχία έρχεται όταν ξεπεράσουμε ακόμα και την Προδοσία.

'Οταν μέσα μας αισθανθούμε πως είμαστε η ευτυχία, η χαρά, ο Παράδεισος.

Αποτέλεσμα, ενός δρόμου μαρτύρων και πληγών, που έχουν επουλωθεί και έχουν κατανοηθεί.

Γνωρίζουμε όλοι μας πως εδώ είναι η Κόλαση εδώ και ο Παράδεισος...

Πως βιώνουμε όμως τον Παράδεισο, την ευτυχία, την ευδαιμονία?

Τα πρώτα 100 χρόνια, λέει η σοφία του λαού, είναι δύσκολα, ύστερα όλα γίνονται αντιληπτά.
   :D ;D
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

xrysanthemo

  • ΑΜΡΑ - Φίλος(Δ)
  • ***
  • Μηνύματα: 6
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: 'Αγγελοι στη Γη
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 17:25:46 »
Αγαπητή Rose

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και την απάντησή σου.

Πολύ δύσκολο να το πετύχει αυτό ο άνθρωπος.

Rose

  • Administrator
  • *****
  • Μηνύματα: 6.610
  • Karma: 7
  • Στο όνομα της Μητέρας Φύσης!
    • Προφίλ
    • E-mail
Απ: 'Αγγελοι στη Γη
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 24, 2011, 17:57:42 »
'Οντως είναι πολύ δύσκολο, αλλά όχι ακατόρθωτο.

Και παρότι δύσκολο, αξίζει να το τολμήσουμε και να το προσπαθήσουμε,
παρά τις συνεχόμενες απογοητεύσεις που θα συναντήσουμε στον δρόμο μας.

Δεν έχουμε άλλη επιλογή από το να προσπαθήσουμε να φτάσουμε στον Αυτοσκοπό μας.

Και εκεί βρίσκεται το μυστικό της ευτυχίας μας.

'Οταν κατανοήσουμε, την βαθύτερη ουσία, τον βαθύτερο σκοπό της ψυχικής μας προσωπικότητας,
το βαθύτερο λόγο ύπαρξης της ενσάρκωσης μας, και τολμήσουμε να επιδιώξουμε,
και ίσως κάποια μέρα, να καταφέρουμε να εκπληρώσουμε την Αποστολή μας, τον Προσωπικό μας Μύθο.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 24, 2011, 22:16:59 από Rose »
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/