Αποστολέας Θέμα: H Ψυχασθένεια των Βαμπίρ  (Αναγνώστηκε 44766 φορές)

Rose

  • Administrator
  • *****
  • Μηνύματα: 6.609
  • Karma: 7
  • Στο όνομα της Μητέρας Φύσης!
    • Προφίλ
    • E-mail
Απ: H Ψυχασθένεια των Βαμπίρ
« Απάντηση #30 στις: Αυγούστου 28, 2011, 01:53:08 »
Ο μοναδικός ειδικός, είναι ο εαυτός μας, ο οποίος όμως χρειάζεται, στα δύσκολα, όχι ιερείς, ψυχολόγους, ψυχίατρους και μάγους, αλλά μια σοβαρή σχολή αυτογνωσίας, ή εσωτερισμού, δωρεάν και δημόσια, όπως και τα υπόλοιπα δημόσια σχολειά μας, έτσι ώστε να Κατανοήσει, να σωθεί, να λυτρωθεί, από πάσης φύσεως εκμεταλλευτές και απατεώνες.  

Σε αυτή τη σχολή Εσωτερισμού, όμως, θα μπορούσαν να συνεισφέρουν ψυχολόγοι, εσωτεριστές, φιλόσοφοι ή μάγοι, έτσι ώστε να δώσουν τα φώτα τους, χτίζοντας ένα ολοκληρωμένο σύστημα Αυτογνωσίας και Αυτοθεραπείας.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 28, 2011, 01:59:55 από Rose »
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

ΔΙΟς ΑΕΤΟς

  • Μηνύματα: 324
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: H Ψυχασθένεια των Βαμπίρ
« Απάντηση #31 στις: Αυγούστου 28, 2011, 18:15:29 »

Περί ειδικών και λοιπών ειδημόνων,
ο Κλεμανσό έλεγε ότι, "ο πόλεμος είναι πολύ σοβαρή υπόθεση για να τον αφήσουμε στους στρατιωτικούς" (στους ειδικούς!)....

Οπωσδήποτε!Γι'αυτό ανάφερα 3 ειδών συγγενείς ''ειδηκότητες'' κι όχι 1 την πανάκεια!!!Ετσι ακριβώς ισχείη αδερφέ Ορφέα σε πολιτικό επίπεδο,και σε διαπροσώπικο,και σε κάθε ''εκρυθμη'' κατάσταση,ολόκληρο επιτελείο ειδηκών,που αλληλοσυμπληρόνωντε,και τελικά κερδίζουν έναν πόλεμο.
Χρειάζοντε οι στρατιωτικοί,οι διπλωμάτες,οι εκπαιδευμένοι κομμάντος,ακόμη και μέντιουμ πέρνουν στα πεντάγωνα για να παρακολουθούν τις προθέσεις του εχθρού...στις εποχές μάλιστα των τσάρων υπήρχαν στις αυλές τους κι ολόκληρες κουστοδείες παπάδων και μοναχών διότι οι Τσαρίνες ήταν θεοφοβούμενες καθώς και πλήθος τσαρλατάνων και μάγων....ένα τουρλουμπούκι δηλαδή....
Ας θυμηθούμε τους Αρχαίους μας προγόνους που δεν κινούσαν να πάνε για εκστρατεία αν δεν έπερναν πρώτα χρησμό από την Δωδώνη 'η από τους Δελφούς,και πάντα κουβαλούσαν μαζί τους και κάποιον ιωνοσκόπο!!!
Εχουμε ξεφύγει από το όλο θέμα..αλλά είναι γεγονός πως μόνο οι αυτό καθ'αυτό ειδικοί,ΟΧΙ..ΔΕΝ ΑΡΚΟΥΝ. :)
Ο ισχυρός ας επικρατήσει...

Ορφέας

  • Διαχειριστής
  • ******
  • Μηνύματα: 1.717
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: H Ψυχασθένεια των Βαμπίρ
« Απάντηση #32 στις: Αυγούστου 28, 2011, 21:56:05 »

Οπωσδήποτε!Γι'αυτό ανάφερα 3 ειδών συγγενείς ''ειδηκότητες'' κι όχι 1 την πανάκεια!!!
...

Όταν οι θεραπευτές θα είναι συγχρόνως πνευματικοί και εσωτεριστές, τότε -ναι- θα είναι επαρκείς για το λειτούργημά τους, τότε θα είναι "Επιστήμονες", άρα και Ολιστικοί Θεραπευτές....
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού, και μας φιμώνουν να μην ενημερωθεί ο κόσμος. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. Εχουν ενημερωθεί παγκόσμια Πανεπιστήμια - Κυβερνήσεις https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

HolyMan

  • Μηνύματα: 7
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: H Ψυχασθένεια των Βαμπίρ
« Απάντηση #33 στις: Αυγούστου 23, 2014, 17:40:12 »
Συγγνώμη για το Θάρρος μου αλλά βρίσκω την επικεφαλίδα λάθος..
Σίγουρα υπάρχουν αρκετοί που έχουν κάποιου είδους κόμπλεξ ~ίσως;~ αλλά όχι όλοι.
Το έχω ξαναπεί και αλλού πως δεν είναι ορθό όλοι να μπαίνουν στην ίδια σακούλα.
Οφείλουμε να κοιτάμε κάθε περίπτωση μεμονωμένα και προσωπικά εγώ έχω γνωρίσει άτομα που είναι ή λένε πως είναι βαμπίρ και είναι μια χαρά ψυχοσωματικά.

Rose

  • Administrator
  • *****
  • Μηνύματα: 6.609
  • Karma: 7
  • Στο όνομα της Μητέρας Φύσης!
    • Προφίλ
    • E-mail
Απ: H Ψυχασθένεια των Βαμπίρ
« Απάντηση #34 στις: Αυγούστου 23, 2014, 18:03:08 »
Αγαπητέ μου HolyMan ανάλογα τι ορίζουμε βαμπιρισμό και ψυχασθένεια. Ολα ξεκινούν απο την κατανόηση μας του τι είναι άνθρωπος και πνευματικός κόσμος. Κάποιος που βαμπιρίζει συνειδητά πάνω στους συνανθρώπους του είναι στα καλά του?
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 24, 2014, 13:15:57 από Rose »
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

Ορφέας

  • Διαχειριστής
  • ******
  • Μηνύματα: 1.717
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: H Ψυχασθένεια των Βαμπίρ
« Απάντηση #35 στις: Αυγούστου 24, 2014, 14:26:05 »
Συγγνώμη για το Θάρρος μου αλλά βρίσκω την επικεφαλίδα λάθος..
Σίγουρα υπάρχουν αρκετοί που έχουν κάποιου είδους κόμπλεξ ~ίσως;~ αλλά όχι όλοι.
Το έχω ξαναπεί και αλλού πως δεν είναι ορθό όλοι να μπαίνουν στην ίδια σακούλα.
Οφείλουμε να κοιτάμε κάθε περίπτωση μεμονωμένα και προσωπικά εγώ έχω γνωρίσει άτομα που είναι ή λένε πως είναι βαμπίρ και είναι μια χαρά ψυχοσωματικά.


Όταν κάποιος θεωρεί τους συνανθρώπους του ζώα προς εκμετάλλευση - σύμφωνα με το δόγμα των βαμπίρ - αυτός, επειδή κατά το Σωκρατικό ρητό "ουδείς εκών κακός", δεν είναι κακός αλλά άρρωστος....
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού, και μας φιμώνουν να μην ενημερωθεί ο κόσμος. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. Εχουν ενημερωθεί παγκόσμια Πανεπιστήμια - Κυβερνήσεις https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/