Αποστολέας Θέμα: Η___ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ___ΤΟΥ___Α Ν Ι Ε Ρ Ο Υ .......  (Αναγνώστηκε 6959 φορές)

ΙΠΠΟΛΥΤΟΣ

  • ΑΜΡΑ Σύμβουλος
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Η___ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ___ΤΟΥ___Α Ν Ι Ε Ρ Ο Υ .......
« στις: Αυγούστου 18, 2009, 17:04:01 »

           ---ΠΗΡΕ    και   χαραζε....ΕΤΣΙ   εδειχνε....η   αισθηση    του   γκριζου.....που   Γ ι α λ ι ζ ε    ψηλα ....

                   στου   τοιχου   τα   υαλοτουβλα....ΕΝΤΟΝΟ   ΤΟ   ΧΡΩΜΑ  ΤΟΥΣ....

                ΠΑΕΙ....και   αυτη  η   νυχτα,   μαζι   και  η  προηγουμενη....ΜΕΡΑ...σκεφτηκα...

                     βαθια   η  ανασα.... σιφουνιασε   τη   ρινικη  μου  κοιλοτητα...  αλλη   μια  ΜΕΡΑ,   ΛΙΓΟΤΕΡΗ...

                  ΑΛΛΗ   ΜΙΑ....δοξα  τω  θεω....ΔΟΞΑ....   

                      βαρια  η   ΚΟΥΡΑΣΗ....ζυμωμα,   ζυμωμα,  φουρνισμα....ανακατεμα....ΙΔΡΩΤΑΣ....

            ΑΛΗΘΕΙΑ....ΤΩΡΑ   που  το  σκεφτομαι....ΠΟΛΥΣ   ΙΔΡΩΤΑΣ....ΠΟΛΥ  Η  ΚΟΥΡΑΣΗ...ΜΟΥΣΚΕΜΑ    και  η   ποδια...ξεραμμενα..

                    τα   ΑΛΕΥΡΙΑ....ΜΕΝΟΥΝ   στο   π ρ ο σ ω π ο .....τελος   παντων....ας  ειναι....ΑΡΚΕΙ.


          --Ιππολυτε,   ακουστηκε   φωνη...ε!   ιππολυτε....που  εισαι  ρε ,   μαλαπερδα......

                Κουραγιο  για  απαντηση ,   ΔΕΝ   ΥΠΗΡΧΕ....  μονο  μια  σκεψη....  στο   ΜΥΑΛΟ....--δεν   πας  στα  τσακιδια,  κοπανε....αντε...

             ΜΕΓΑΛΟΣΩΜΗ   φιγουρα....εκανε   την   παρουσια   της ....ΔΙΠΛΑ   ΜΟΥ...--ρε ,   για  δε  μιλας....κοιμασαι   ΟΡΘΙΟΣ...Ε!

                  ---τον   κοιταξα....δεν   απαντησα....χαμογελασα... ΟΧΙ...ειπα...δεν   κοιμαμαι....δε  βλεπεις  !?!?

                            --του   εδειξα   την  σ π α τ ο υ λ α ....ΚΑΘΑΡΙΖΩ....ΤΗ   Χ Υ Τ Ρ Α ....ΜΕΓΑΛΕ....ΑΣΕ  ΜΕ....

                 --ΠΑΝΕ   ρε    β λ η μ α.....να   φερεις   πεντε   σ α κ ι α ....απο   τα  π α λ ι α ....Α Ν Τ Ε ....κουνησου...



             ΜΕΣΗΜΕΡΗ.....ΣΤΗΝ   Κ Υ Ψ Ε Λ Η .....ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ....ΦΑΓΗΤΟ....ΨΩΜΙ-ΝΤΟΜΑΤΑ-Λ Α Δ Ι -ΤΥΡΑΚΙ-  ΚΑΙ   ΜΙΑ   ΜΠΥΡΑ....

                           ΑΨΟΓΑ.....ΒΑΣΙΛΙΑΣ....ΧΑΜΟΓΕΛΟ....                       ΚΟΥΔΟΥΝΙ.....    ωχ,   ποιος...   ΑΣΕ...ΔΕΝ  ΕΙΜΑΙ  ΕΔΩ....

                 ΚΟΥΔΟΥΝΙ    Ξ Α Ν Α .....    ΚΤΥΠΟΣ   ΧΕΡΙΟΥ   ΣΤΗΝ  ΠΟΡΤΑ...      ΡΕ,   ΕΠΙΜΟΝΗ....    οποιος   και   ναναι....με  εχει   ΔΕΙ...

          ας   ειναι....αναστεναγμος.....    ανοιγμα....             


                   
                  ΕΝΑ   ΖΕΣΤΟ    ΧΑΜΟΓΕΛΟ....περασε   το   κατωφλι   μου....ΝΑΙ,   το   πιο   ΟΜΟΡΦΟ   ΧΑΜΟΓΕΛΟ,   του   κοσμου....


             --ξεκουραζε   σε....ε, ....Α!   μαλιστα   σε  πετυχα   στο  φαγητο....ωραια...θα  σου  κανω  ΠΑΡΕΑ.... ειπε  ,   κουνωντας  μια

                    σακουλα....         ΑΡΩΜΑ    ΑΠΟ   ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ.....εβγαινε   απο  μεσα....       Μου  σπασε   τη   Μυτη...σε   κοματακια...


         
          ΛΟΙΠΟΝ.....ιππολυτε....τι   λες,.....    να ,   γι "   αυτο   που  ΣΥΖΗΤΟΥΣΑΜΕ    ΤΙΣ   ΠΡΟΑΛΛΕΣ.....σκεφτηκες    ΚΑΤΙ....


                 --ΝΑΙ,   ΔΕΝ   ΤΟ   ΕΧΩ  ΒΓΑΛΕΙ.....ΑΠΟ   ΤΟ  ΜΥΑΛΟ  ΜΟΥ....     ΑΚΟΥ....

                        --Η    Κ Α Τ Α Ρ Γ Η Σ Η ....ΤΟΥ   Α Ν Ι Ε Ρ Ο Υ     Χ Ρ Ο Ν Ο Υ ....ΜΕ   ΤΗΝ   Μ Ε Τ Α Φ Ο Ρ Α ....ΣΕ   Χ Ρ Ο Ν Ο

                  Μ Υ Θ Ι Κ Ο ....Σ Υ Μ Β Α Ι Ν Ε Ι .... ΤΟΤΕ   ΚΑΙ   Μ Ο Ν Ο Ν   ΤΟΤΕ....  ΟΤΑΝ   Ο   Α Ν Θ Ρ Ω Π Ο Σ .....  Ε Ι Ν Α Ι ..


                             Π Ρ Α Γ Μ Α Τ Ι Κ Α      Ο    Ε  Α  Υ  Τ  Ο  Σ     ΤΟΥ......

                   
                   ΔΗΛ.   ΣΤΗΝ   Π Ε Ρ Ι Π Τ Ω Σ Η .....ΠΟΥ   Ο  Ι Δ Ι Ο Σ     Τ Ε Λ Ε Τ Ο Υ Ρ Γ Ε Ι ......Μ Ε Σ Α     Α Π Ο ....


                                 Σ Η Μ Α Ν Τ Ι Κ Ε Σ     Π Ρ Α Ξ Ε Ι Σ .....

                       ΕΤΣΙ,    Ε Π Ι Ρ Ρ Ε Α Ζ Ε Ι .....ΤΟ    Π Ε Ρ Ι Β Α Λ Ο Ν    ΤΟΥ.....     ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΝΕΙ.....ΤΟΝ    Α Ν Ι Ε Ρ Ο    Χ Ρ Ο Ν Ο ..


           ΠΟΥ   ΔΕΝ   ΕΙΝΑΙ.....ΑΛΛΟΣ    ΑΠΟ    ΤΗΝ    Χ Ω Ρ Ι Σ    Σ Η Μ Α Σ Ι Α .....   ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ      ΤΟΥ......


                                                            Γ  Ι  Γ  Ν  Ε  Σ  Θ  Α  Ι  .


                                                                                                    ΚΑΙ......Α Ν Α Γ Ε Ν Ν Ι Ε Τ Α Ι ......

Kαζαντζακικός

  • Μηνύματα: 441
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Η___ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ___ΤΟΥ___Α Ν Ι Ε Ρ Ο Υ .......
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 31, 2009, 19:53:00 »
πολλες, πολλες νυχτες και μερες, φωτιες τα χερια μου γλειφουν...
εκλεισαν οι ανθρωποι τις καρδιες, κλειστηκανε λεει στους εαυτους τους,
ναι, ναι σαν τα μυδια απαραλλαχτοι... στους βυθους κρυφτηκανε τα αδερφια...
ξεροσταλιαζουνε στα βραχια....
ενας καλος στη φαλλαγγα του δεξιου μου χεριου...
πολυ εκοψα...
με ρυζι ριζωνουνε οι γαμοι και δενουνε τα του τηγανιου...τα μεσα και τα εξω του δημιουργου...
λεμονι, ναι ναι σιγουρα και λιγο λεμονακι να δωσουμε φρεσκαδα....
ΟΡΑΜΑ ΕΙΔΑ....

ενα μυδοπιλαφο θα γινουμε στα χερια του Μεγαλου Μαγειρα....
ετσι δεν ειναι αδερφε Ιππολυτε,???
Το μόνο πράγμα που φοβάμαι, είναι να μην γίνω μια αρμάδα που ξεκίνησε να σκίσει τον ωκεανό και τελικά βουλιάξει σε μια σπιτίσια σκάφη...

ΙΠΠΟΛΥΤΟΣ

  • ΑΜΡΑ Σύμβουλος
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Η___ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ___ΤΟΥ___Α Ν Ι Ε Ρ Ο Υ .......
« Απάντηση #2 στις: Αυγούστου 31, 2009, 20:27:29 »

       ---TO    KOMMENO   Σ Κ Ο Υ Λ Η Κ Ι .....Α Φ Ε Σ Η ....ΔΙΝΕΙ,    ΣΤΟ   ΑΛΕΤΡΙ.---

                                                             ΑΔΕΛΦΕ   ΜΟΥ....

Kαζαντζακικός

  • Μηνύματα: 441
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Η___ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ___ΤΟΥ___Α Ν Ι Ε Ρ Ο Υ .......
« Απάντηση #3 στις: Αυγούστου 31, 2009, 21:03:47 »
τι νομιζες πως ειναι ταχα ο θεος??
καμια ντελικατη κυρια??

αλετρι, αλετρι... :o
Το μόνο πράγμα που φοβάμαι, είναι να μην γίνω μια αρμάδα που ξεκίνησε να σκίσει τον ωκεανό και τελικά βουλιάξει σε μια σπιτίσια σκάφη...

ΔΙΟς ΑΕΤΟς

  • Μηνύματα: 324
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Η___ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ___ΤΟΥ___Α Ν Ι Ε Ρ Ο Υ .......
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 19, 2011, 04:21:45 »
τι νομιζες πως ειναι ταχα ο θεος??
καμια ντελικατη κυρια??

αλετρι, αλετρι... :o


Μέσα στα χρόνια μου...χίλιες φορές παρακαλούσα....
ΑΚΟΥΗ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ ΚΑΝΕΙς?????????? :'(
μπά...τίποτε...σιγή...ποτέ δεν άρεσε ο κλαμμένος τόνος της φωνής μου..ή δεν έφτανε πολύ ψηλά από την πίκρα....
Θυμήθηκα....ΑΝΑΓΚΑ ΚΑΙ ΘΕΟΙ ΠΕΙΘΟΝΤΕ!
Σήκωσα το κεφάλι και κοίταξα αγριεμένη κατάματα.
Κι έτσι μιλήσαμε την ίδια γλώσσα.
Ο ισχυρός ας επικρατήσει...

Rose

  • Administrator
  • *****
  • Μηνύματα: 6.609
  • Karma: 7
  • Στο όνομα της Μητέρας Φύσης!
    • Προφίλ
    • E-mail
Απ: Η___ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ___ΤΟΥ___Α Ν Ι Ε Ρ Ο Υ .......
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 19, 2011, 22:01:38 »
Σήκωσα το κεφάλι και κοίταξα αγριεμένη κατάματα.
Κι έτσι μιλήσαμε την ίδια γλώσσα.

Καλωσόρισες αγαπητή Διός Αετός, στην Ροδοσταυρική μας παρέα.

Είναι όντως σημαντικό, να κοιτάξουμε κατάματα το Θεό, ή τη Θεότητα, διότι μόνο τότε, θα αναγνωρίσουμε το Θεό μέσα μας.
Ο Ροδόκηπος πρωτοπορεί Παγκόσμια έχοντας και πρόληψη και φυσική αντιμετώπιση του Κορονοιού. Ενημερώστε άπαντες να γκουγκλάρουν ΡΟΔΟΚΗΠΟΣ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ. https://www.rodokipos.com/ioseis-loimoxeis/koronoios/

ΔΙΟς ΑΕΤΟς

  • Μηνύματα: 324
  • Karma: 0
    • Προφίλ
Απ: Η___ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ___ΤΟΥ___Α Ν Ι Ε Ρ Ο Υ .......
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 23, 2011, 02:56:07 »
Σήκωσα το κεφάλι και κοίταξα αγριεμένη κατάματα.
Κι έτσι μιλήσαμε την ίδια γλώσσα.

Καλωσόρισες αγαπητή Διός Αετός, στην Ροδοσταυρική μας παρέα.

Είναι όντως σημαντικό, να κοιτάξουμε κατάματα το Θεό, ή τη Θεότητα, διότι μόνο τότε, θα αναγνωρίσουμε το Θεό μέσα μας.

Σάς ευχαριστώ γιά το καλοσόρισμα.Δεν έχω τις γνώσεις που έχετε και φοβάμε να γράψω μήν κάνω,πώ κάτι άστοχο..μα όταν μιλάει νομίζω η ψυχή, ποτέ δεν σφάλει.Εάν ''κατ' εικόναν και ομοίοσην'' είμαστε...λέω απλοικά σκεπτόμενη,πώς τότε,μόνο σάν να κοιτούμε τον εαυτό μας σε καθρέφτη,καθαρά και ίσα έτσι μπορούμε να αντικρύσουμε την υπερδιάνεια.Είτε έξω, στήν ζωή, στην φύση,στα γεγονότα,άσχημα ή υπέροχα,έιτε μέσα στα μάτια μας τα ίδια αρκεί να μπορούμε να έχουμε το θάρος ότι κι αν δούμε μέσα σε αυτά να το παραδεχτούμε.
Με σεβασμό.
Ο ισχυρός ας επικρατήσει...