'Αρθρα Εσωτερισμού > Ροδοσταυρισμός

περι ακασικων αρχειων...

(1/5) > >>

Kαζαντζακικός:
αγαπητοι μου και αγαπητες,

επειτα απο καποιες διδασκαλιες που εξελαβα θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας καποιες σκεψεις μου ζητωντας διευκρινισεις και επιπλεον πληροφοριες
απο ολους σας.

Πιανει πουλια στον αερα λεμε για καποιον πολυ εξ___υπνο ανθρωπο.
Η γνωση η αληθινη στης μοναξιας τα μαυρα χωματα καρπιζει, λεει μια συγγραφεας που πολυ αγαπω.
Σε αυτα τα χωματα υψωνεται ισως το δεντρο του μυημενου καλλιτεχνη που ειδα στις διδασκαλιες.
Δεντρο με ριζες στη γη, γηινο αδαμ__ινο που φωτο_συνθετει και υψωνεται.
Κανουμε βουτια στην συμπαντικη γνωση που υπαρχει μεσα μας και εξω μας γιατι οπως μεσα ετσι και εξω, εναρμονιζουμε το υλικο και ιδεαλιστικο χαος εμεις οι κουκιδες του συμπαντος γιατι οπως πανω ετσι και κατω.

Δεν ξερω ποσοι απο εσας εχετε δει την ταινια Ματριξ.
Παρατηρησατε οτι ειχανε μια μεγαλη ηλεκτρονικη βαση πληροφοριων και διδασκαλιων για τα παντα.
Μια ηλεκτρονικη ακασα, που φορτωναν τα παντα μεσα τους ουτως ωστε να μπορεσουν να αντιμετωπισουν το Ματριξ.
Οι πρακτορες της ταινιας ζητουσαν το λογο για να εισελθουν στην zion σαν αλλοτινοι αθλιοι εταιροι κατα τον μυθο του Χιραμ.

Μου αρεσει να βλεπω συγγενειες στα παντα.
Αλλα υπαρχουν και οι εκλεκτικες συγγενειες.

Kαζαντζακικός:
θα μπορουσαμε να πουμε πως τα μυστηριακα ταγματα ειναι φορεις της ακασα??
πως εκει μπορουμε να φορτωσουμε πληροφοριες για να αντιμετωπισουμε το ματριξ γυρω μας???

Ισως καπου να μην γινομαι κατανοητος γιατι προσπαθω να εκφρασω με λογο πραγματα που βιωσα και ισως ο λογος μου να μην ειναι ικανος
να πειργραψει τις εσωτερικες μου διεργασιες.
ζητω την κατανοηση σας.

με ευχες να γινουμε εκλεκτικοι συγγενεις...... :)

ΙΠΠΟΛΥΤΟΣ:
αγαπητε  μου   φιλε,   θα   μου  επιτρεψεις.....

                  -Η   Γ Ν Ω Σ Η    Η   Α Λ Η Θ Ι Ν Η   ,   ΣΤΗς   Ι Ε Ρ Η Σ    Φ Ι Λ Ι Α Σ    ΤΗ   ΜΟΝΑΞΙΑ    ΩΣ   Δ Ε Ν Τ Ρ Ο ....

                                                                    Κ Α Ρ Π Ι Ζ Ε Ι ....

                                         ΛΕΝΕ    ΟΙ   ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ   "Ε Σ Ω Τ Ε Ρ Ι Σ Τ Ε Σ "....

            ΛΕΓΟΝΤΑΣ ,   ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ.....ΠΡΕΠΕΙ   ΝΑ   ΕΝΝΟΗΣΟΥΜΕ,    --Ε Π Α Φ Η   ΜΕ   ΤΟ   ΘΕΙΟ-   ΝΑΙ, .....

             ΕΙΔΑΛΛΩΣ,    ΘΑ  ΠΡΕΠΕΙ   ΝΑ   ΣΗΜΑΙΟΦΟΡΙΣΟΥΜΕ  .....ΤΗΝ   ΤΑΜΠΕΛΑ--   ΠΕΡΙΗΓΗΤΙΚΗΣ    ΛΕΣΧΗΣ-  ΝΑΙ....


             ΔΕΝ   ΚΑΝΟΥΜΕ   ΒΟΥΤΙΕΣ,   ΚΑΤΑ  ΤΗΝ  Γ Ν Ω Μ Η   ΜΟΥ,   ΔΙΟΤΙ   ΚΑΛΟ   ΘΑ  ΗΤΑΝ   ΝΑ   ΛΑΒΟΥΜΕ  ΥΠ" Ο Ψ Ι Ν   ΤΟ--

                                                         ---Υ Π Α Ρ Χ Ο Υ Ν       Ξ Ε Ρ Ε Σ !!?!?___---

                               ΑΓΑΛΙ--Α Γ Α Λ Ι -   

               Ο   ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ,   ΜΕ   ΤΗΝ   ΑΠΟΨΗ  ΜΟΥ,   ΔΕΝ   ΕΙΝΑΙ   ΜΑΤΡΙΞ!!!     ΓΙΑΤΙ,   ΔΕΝ   ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ   ΔΕΔΟΜΕΝΑ!!   Ο Χ Ι .

               ΑΥΤΟ   ΠΟΥ   ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ,   ΕΙΝΑΙ,   ΣΥΜΦΩΝΑ   ΜΕ   ΜΕΝΑ,                Ε  Υ  Γ  Ε  Ν  Ε  Ι  Α .


               ΤΑ    Μ Υ Σ Τ Η Ρ Ι Α Κ Α     "Τ Α Γ Μ Α Τ Α "......   ΕΙΝΑΙ    ΜΠΟΥΡΔΕΣ.    ΚΑΙ   ΜΑΛΙΣΤΑ   Μ Α Γ Ι Κ Ε Σ .

                Η   Α Κ Α Σ Α .....    ΕΙΝΑΙ   Ο   "Θ Ρ Υ Λ Ο Σ "     ΤΗΣ   ΗΡΩΙΚΗΣ    ΠΡΑΞΗΣ   ΤΟΥ   ΚΑΘΕ   ΕΝΟΣ.

                Η   Α Κ Α Σ Α ....     ΕΙΝΑΙ    ΤΟ    Μ Υ Θ Ο Λ Ο Γ Ε Ι Ν !!        ΤΗΣ    Φ Υ Λ Η Σ .

                Η   Α Κ Α Σ Α ....     ΕΙΝΑΙ     ΤΟ    Σ Υ Ν Ο Λ Ο     ΤΩΝ    Α Τ Ο Μ Ι Κ Ω Ν    Ε Ν Σ Α Ρ Κ Ω Σ Ε Ω Ν .....ΤΟΥ   ΚΑΘΕ   ΕΝΟΣ.

                Η   Α Κ Α Σ Α ....     ΕΙΝΑΙ     ΤΟ     Φ Ι Δ Ι    ΤΟΥ   " Π Α Ρ Α Δ Ε Ι Σ Ο Υ "     ΚΑΙ   ΤΟ   Δ Ε Ν Τ Ρ Ο    ΤΗΣ   ΖΩΗΣ....


      ΕΙΣΧΩΡΟΝΤΑΣ    "Ε Κ Ε Ι ".....ΑΠΟΒΑΛΕΙΣ    ΚΑΘΕ    ΔΙΕΡΓΑΣΙΑ,    ΚΑΘΕ   ΣΚΕΨΗ,    ΚΑΘΕ   ΝΟΗΣΗ,   ΚΑΘΕ   ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ,

                                              ΚΑΘΕ   ΑΙΣΘΗΣΗ,   ΚΑΘΕ   ΑΝΑΠΝΟΗ,   ΕΙΣΑΙ   ΤΟ  ΜΕΡΟΣ    ΠΟΥ   ΠΕΡΙΕΧΕΙ   ΤΟ   Ο Λ Ο Ν .!!!

                                                                         ΙΣΩΣ    ΕΙΣΑΙ   ΤΑ   ΠΑΝΤΑ  ΚΑΙ   ΤΙΠΟΤΑ.

                                                       ΕΙΝΑΙ    Η   ΑΙΣΘΗΣΗ,   ΤΗΣ   ΜΗ   ΑΙΣΘΗΣΗΣ,     ΤΗΣ   Ε Π Ι Γ Ν Ω Σ Η Σ   ΩΣ   Ζ Ω Η .


       ΟΤΑΝ    ΛΕΜΕ    Ε Σ Ω Τ Ε Ρ Ι Κ Ε Σ     Δ Ι Ε Ρ Γ Α Σ Ι Ε Σ ,    ΘΑ   ΠΡΕΠΕΙ   ΝΑ   Ε Ν Ν Ο Ο Υ Μ Ε  ,    ΤΙΣ    Ε Σ Ω Τ Ε Ρ Ι Κ Ε Σ

                                                                      Ε Κ Φ Ρ Α Σ Ε Ι Σ ........

        Η   Ε Σ Ω Τ Ε Ρ Ι Κ Η     Ε Κ Φ Ρ Α Σ Η ,    ΕΧΕΙ    Β Α Θ Μ Ι Δ Ε Σ     ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ,   ΣΥΜΦΩΝΑ   ΜΕ   ΤΗΝ   Η Θ Ι Κ Η ,   ΠΟΥ 

                              Ε Ν Υ Π Α Ρ Χ Ε Ι ,   ΔΙΑΜΟΡΦΩΝΟΥΜΑΙ,   Σ Τ Ο Χ Ε Υ Ο Υ Μ Α Ι .


        ΟΙ   Σ Υ Γ Ε Ν Ε Ι Ε Σ ,   ΧΡΗΖΟΥΝ   ΠΡΟΣΟΧΗΣ.             ΤΑ   ΧΡΩΜΑΤΑ   ΕΙΝΑΙ   ΔΥΟ.....ΛΕΥΚΟ   ΚΑΙ   ΜΑΥΡΟ...

                              ΤΟ    ΓΚΡΙ....  ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ,   ΚΑΤΑ  ΤΗΝ   ΑΠΟΨΗ  ΜΟΥ,   ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ    ΑΝΥΠΑΡΞΙΑ....ΜΕΤΑΙΧΜΙΟ.


                                                                                                                                      ΠΑΝΤΑ,   ΜΟΝΟ   ΑΓΑΠΗ.ΣΕ  ΣΕΝΑ...

                                                                                                                                                         ΦΙΛΕ....

Kαζαντζακικός:
Aγαπητε Ιππολυτε,

ελυσες τους ιππους και κατονομα αλλα κατουσια,

ιδιατερα διαφωτιστικες οι γραμμες σου και ευχαριστω,

επετρεψε μου ομως να ερωτησω,

ποια ειναι αυτη η ιερη φιλια που αναφερεις???

ΙΠΠΟΛΥΤΟΣ:
ΑΓΑΠΗΜΕΝΕ   ΜΟΥ,   kazantzakikos!   ΝΑΙ,

                    Σ" ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ....ΕΑΝ   λιγο   υπηρξα  εστω   Δ Ι Α Φ Ω Τ Ι Σ Τ Ι Κ Ο Σ ....  αλλα....

           --ΕΙΜΑΙ,   το   ο ν ε ι ρ ο ....στο   ο ν ε ι ρ ο   σου     πολυαγαπημενε   μου....

           --ΕΙΜΑΙ,   το   χ α δ ι ....     του   σκιρτηματος   της   κ α ρ δ ι α ς   σου   ....Γενναιε   μου...

           --ΕΙΜΑΙ,   Η    ΦΩΝΗ....     ΤΗς    ΣΚΕΨΗς     στην   σ κ ε ψ η   σου....   Μονακριβε  μου

           --ΕΙΜΑΙ,   Ο    π ο θ ο ς ...  που  σε   Κ Υ Ρ Ι Ε Υ Ε Ι .....στη   Μοναξια  σου...  φιλε  μου...

           --ΕΙΜΑΙ,   Η    ΙΕΡΗ   ΦΙΛΙΑ....  ΤΗς   Φ Ι Λ Ι Α Σ     ΜΑΣ....     Α Δ Ε Λ Φ Ε    ΜΟΥ.

           --ΕΙΜΑΙ,   Η    Α Γ Α Π Η ....    ΤΗΣ    ΚΟΙΝΗΣ   ΥΠΑΡΞΗΣ   ΜΑΣ....ΑΓΑΠΗΜΕΝΕ  ΜΟΥ.

           --ΕΙΜΑΙ,    ΑΥΤΟΣ.....    ΠΟΥ   ΓΥΡΕΥΕΙΣ....        Α Γ Κ Α Λ Ι Α Σ Ε    ΜΕ....                                   

                                                                                                                                      Ο  ΘΕΟΣ   ας  σ" εχει  κοντα  του-φιλε  μου....

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση